Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy kilka dni po spożyciu alkoholu

Zawroty głowy kilka dni po spożyciu alkoholu

Niedawno przez sześć nocy z rzędu ciągle piłem i teraz cały czas mam zawroty głowy, mimo że minęło już kilka dni. Brałem multiwitaminę itp., nawet miałem jedną kroplówkę, ale to nie poskutkowało. Czy mogłem sobie zaszkodzić jakoś poważniej? Mam 17 lat.














Dario 2011-08-01, 08:41

Nie są to najpewniej trwałe zaburzenia, ale przejściowe. Po tygodniu spożywania alkoholu w nadmiarze mogą występować zaburzenia elektrolitowe, odwodnienie. W takiej sytuacji jedna kroplówka może nie być wystarczające. Duże znaczenie ma rodzaj alkoholu i z czym był on mieszany. Można wykonać kontrolne badania krwi tj. morfologia, jony, kreatynina, alat, aspat, bilirubina. Pod uwagę należy brać także zespół Gilberta.

neuron 2011-08-02, 23:49

A co ma do tego zespól Gilberta?

Pytam, bo sama *go posiadam* i kilka razy po spożyciu pewnej ilości alkoholu (czułam się pijana ale wszystko pamiętałam-nie urywał mi się film) przez tydzień/dwa byłam kompletnie wyłączona z życia codziennego. Do końca nie kontaktowałam, nie byłam w pełni świadoma co się ze mną dzieje, nie byłam w stanie prowadzić samochodu itp. Takie zawieszenie, umysł co innego a ciało co innego. Wiem, że być może brzmi to dziwnie ale naprawdę samopoczucie to spowodowało, że nie mogłam nawet pracować. Po w/w tygodniu/dwóch to mijało.

Ostatnio byłam za granicą i kilka razy zaciągnęłam się trawką, alkoholu nie piłam i czułam się przez tydzień tak samo.



Za pierwszym razem poszłam do lekarza rodzinnego, który nie miał pojęcia skąd mogę mieć takie *dolegliwości*, wyniki z krwi i moczu były ok.

Czy moje samopoczucie może mieć jakiś związek z zespołem Gilberta?

JaiJa 2012-02-20, 23:49