Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy jak po alkoholu

Zawroty głowy jak po alkoholu

Przedwczoraj miałem dziwne zawroty głowy, dokładne takie same jak po wypiciu sporej ilości alkoholu (nie jestem abstynentem ale oczywiście przedwczoraj nie piłem). Mam 25 lat, zawroty były bardzo mocne, praktycznie nie mogłem w ogóle funkcjonować, wybrać nr telefonu czy pisać na komputerze, było to wieczorem więc poszedłem spać a z rana już było w porządku. Pierwszy raz mi się to zdarzyło, trochę się boję bo jakby ponownie pojawiły się zawroty w innej sytuacji (jazda samochodem, w pracy, w ogóle gdziekolwiek) bo nie byłbym w stanie nic zrobić. Co to może być?

Daro 2009-06-16, 15:06

Zawroty głowy są skutkiem wielu zaburzeń w organizmie. Przyczyną może być np. migrena, padaczka, zaburzenia krążenia w obrębie tętnic kręgowych i tętnicy podstawnej, leki np. salicylany, antybiotyki aminoglikozydowe, leki przeciwdrgawkowe, przeciwdepresyjne, diazepam, furosemid oraz alkohol. Ważne jest również wykluczenie przyczyn kardiologicznych tj. niskie ciśnienie, zaburzenia rytmu serca.

neuron 2009-06-23, 09:08

Może reagujesz na zmianę pogody ? Na przykład na front zimny , który za 3 dni dotrze do naszego kraju a Ty już go odczułeś . Ja mieszkam w Wielkopolsce ale bardzo źle znoszę ochłodzenie w górach ... Zawsze przed pierwszym śniegiem na Kasprowym mam 3 dni wyjęte z życia . Podobnie gdy za upałami idzie duże ochłodzenie np. dzisiaj 40 C a w poniedziałek 17 C . Ja już to czuję .

MAŁGOŚ 2010-08-20, 23:15