Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi a naczyniak żylny lewego płata potylicznego

Zawroty głowy i zaburzenia równowagi a naczyniak żylny lewego płata potylicznego

Witam odebrałam wynik z rezonansu magnetycznego brzmi o tak: W istocie białej obu płatów ciemieniowych,na granicy ciemieniowo-skroniowej,podkorowo oraz u podstawy płata czołowego lewego widocznych jest kilka ognisk hiperintensywnych wielkosci 4mmw sekwencji FLAIR I CUBE. Poza tym intensywnosci sygnałow z istoty białej i szarej mózgu prawidłowa. Układ komorowy nadnamiotowy prawidłowej wielkosci symetryczny nieprzemieszczony,Wodociąg mózgu i komora IV prawidłowe.Po dożylnym podaniu środka kontrastowego w obrebie płata potylicznego lewego widoczny jest drobny,pasmowaty obszar o podwyższonej intensywnosci sygnału, o wygladzie naczyniaka żylnego.pojedyncze zmiany demielinizacyjne naczyniopochodne w obrebie mózgowia. Naczyniak zylny lewego płata potylicznego. Proszę pomoc co ja mam robić z tym??

Anita 2012-03-09, 17:42

W zasadzie takiego naczyniaka żylnego się nie leczy. Można oczywiście skonsultować się jeszcze z neurochirurgiem. Nie sądzę także aby powodował on zaburzenia równowagi.

neuron 2012-03-10, 18:04

Witam to znaczy że trzeba go usunąć!! Ale ostatnio mnie strasznie głowa boli. Pani dr przepisała mi tabletki nootropil 1200mg ale mam niskie cisnienie i nie wiem czy mogę je przyjmować?? Tak kuracja ma trwać 3 miesiące. Proszę mi napisać na co dokładnie są te tabletki?

Anita 2012-03-12, 15:54