Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy i uderzenia krwi do głowy

Zawroty głowy i uderzenia krwi do głowy

Od pewnego czasu mam następujące objawy: nagle robi mi się słabo i krew uderza mi do głowy, a potem zaczynają się straszne zawroty głowy. Jest to krótkotrwałe, lecz powtarza się dość często. Czy może to być reakcja organizmu na stres? A może to jakaś choroba? jakie badania powinienem zrobić?














Halny 2011-05-02, 06:37

Należy przede wszystkim sprawdzić ciśnienie tętnicze, najlepiej kontrolować je 3 razy dziennie oraz w takiej sytuacji, kiedy odczuwa Pan niepokojące objawy. Warto także zgłosić się do lekarza POZ, szczególnie jeśli w domu ciśnieniomierz nie jest dostępny.

neuron 2011-05-02, 21:24

Mam odnosnie taki problem --chodzi mi o zwaroty glowy i zawirowanie czyli co 10 --lat mam ten problem i tak np jesli mam 27 lat tak bylo np w 2000 roku kiedy wracalem z pracy to pozniej po poludniu nastapil atak zwarotow glowu i towarzyszyly tez wymioty bole glowy to cos w tym rodzju tak jak bylm by po upojeniu alkocholu lub co tez w rodzju jak bym mial cukrzyce i albo po jakims wypadku i w momencie chwialem sie niemoglem utrzymac rownowagi wtedy imusiale brac wolne z tego powodu z pracy na ok 3--4 do 5 pieciu dni zeby djsc dosiebie ale to cale szczescie mi samoistnie ustepuje tak tez bylo wczoraj w niedziele kidy wracale po poudniu od znajomych i tez bylo to samo ale krodko dzis mijest lepiej cojestak naprawde przyczyna tego stanu rzeczy / prosze oodpowiedz

ireneusz 2011-05-23, 10:55