Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy i osłabienie przy ognisku wysokosygnałowym w istocie białej płata czołowego

Zawroty głowy i osłabienie przy ognisku wysokosygnałowym w istocie białej płata czołowego

Witam
Mam 33 lata, wykonałem badanie RM bez kontrastu z powodu zawrotów głowy i osłabienia. Opis badania jest nasępujący.
W istocie białej lewego płata czołowego widoczne jest pojedyncze, niecharakterystyczne, drobe ognisko (2mm), wysokosygnałowe w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR, bez efektu masy - najprawdopodobniej naczyniopochodne (poniedokrwienne?). poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych. Układkomorowy nieposzerzony, bez cech ucisku i przemieszczeń. Rezerwa płynowa przymózgowa zachowana.
Proszę o fachową opinię. Pokazywałem badanie neurochirurgowi i on uspokaja mnie, że wszystko jest ok. Proszę o opinię. Z góry dziękuję.

Kamil 2011-07-12, 12:42

Opisana zmiana jest niewielka i nie odpowiada za występujące objawy. Przyczyna musi być zatem inna. Warto wykluczyć choroby internistyczne, szczególnie kardiologiczne.

neuron 2011-07-14, 22:54

Witam,
dziękuję za odpowiedź, byłem już diagnozowany kardiologicznie i wszystko w normie. Może zatem taka moja uroda :) Neurolog u którego byłem i który oglądał badanie twierdz, że owa zmiana jest po prostu naczyniem krwionośnym uchwyconym poprzezcnie. Też nie widzi w tym opisie niczego niepokojącego.

Kamil 2011-07-15, 21:54