Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Zawroty głowy, drżenie kończyn i pogorszenie ostrości widzenia

Zawroty głowy, drżenie kończyn i pogorszenie ostrości widzenia

Mam 24 lata, jestem kobietą. Od miesiąca pojawiły się następujące objawy (wcześniej nie chorowałam na nic oprócz ospy wietrznej w wieku 21 lat) - lekkie zawroty głowy, drżenie kończyn - nóg przy schodzeniu ze schodów - bardziej po lewej stronie, również jak leżę na lewej stronie to zaczyna mi boleć ręka, trochę zaczynają mi drętwieć kończyny, mija to po zmienieniu pozycji na prawa stronę. Mam poczucie, że trochę tracę równowagę. Miewam też okresowo pogorszenie ostrości widzenia. Okulista nie stwierdził zapalenia nerwu wzrokowego, wszystko z oczami w normie. Szybko się męczę, szczególnie po dłuższym spacerze (wtedy szybciej zaczynają mnie boleć nogi). Odczuwam lekkie mrowienie w różnych miejsach na ciele, również usta mi lekko drżą.

wykonałam MR głowy po ok 3 tygodniach od wystąpienia pierwszych objawów:

pojedyńcze, drobne (do 4 mm) ogniska podwyższonego sygnału w obrazach T2 położone w podkorowej istocie białej obu półkul mózgu z przewagą zmian w prawej półkuli.
PO podoaniu kontrastu bez cech wzmocnienia tych ognisk.
Obraz MR niespecyficzny - zmiany naczyniopochodne? demielinizacyjne?
Poza tym półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych.
Pień mózgu prawidłowy.
Ciało modzelowate prawidłowej wielkości, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy prawidłowej szerokości, nieprzemieszczony, symetryczny. Przymózgowe przestrzenie płynowe w normie.
Okolica przysadki mózgowej oraz okolica nadsiodłowa prawidłowe.
Komoleksy nerwów VII i VII-ych nieposzerzone.
Przyścienne zgrubienie śluzówki na przyśrodkowej ścianie lewej zatoki szczękowej.

Małgorzata 2013-04-26, 20:14