Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy, ciągłe osłabienie i stany przedomdleniowe u nastolatka

Zawroty głowy, ciągłe osłabienie i stany przedomdleniowe u nastolatka

Witam. Niewiem do jakiego działu miałem to włożyć. Może nawet piszę nie na tej stronie co powinienem. Często mam zawroty głowy, robi mi się słabo. To jest bardzo męczące, mam uczucie że zaraz zendleje. Raz w szkole zendlałem, i boję się powtórki. Na początku kręci mi się w głowie, pocą mi się ręce. Miałem badane ciśnienie, cukier (nawet 2 razy), mocz i wszystko wyszło ok. Lekarz wykluczył zapalenie opon mózgowych, guza i inne takie. Powiedział, że jestem okaz zdrowia i że nie mam się czy martwić. A jednak nie przechodzi. Nie piję alkoholu, nie palę, nawet kawy już nie piję. Mało się ruszam. Odżywiam się chyba zdrowo, kupuje sobie witaminy. Mam 16 lat. Nigdy mi się takie rzeczy nie działy. Czekam na odpowiedź z góry dziekuje.

Darek 2011-03-23, 15:12

Należy wykluczyć przede wszystkim przyczyny kardiologiczne (np. zaburzenia rytmu serca), wykonać morfologię krwi (wykluczyć niedokrwistość), pamiętać o zaburzeniach endokrynologicznych i w ostateczności rozważyć konieczność diagnostyki w tym kierunku.

neuron 2011-03-24, 19:36