Forum neurologiczne » Neuroinfekcje, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych » Zawroty głowy, bóle oraz ucisk w głowie oraz nudności po zapaleniu opon mózgowych

Zawroty głowy, bóle oraz ucisk w głowie oraz nudności po zapaleniu opon mózgowych

WITAM SERDECZNIE MAM 22 LATA W 2007 ROKU MIALAM BAKTERYJNE ZAPALENIE OPON MOZGOWYCH;MOJA SIOSTRA CHORUJE NA STWARDNIENIE ROZSIANE ALE MI TO WYKLUCZYLI.

OTO OPIS MOJEGO MR Z KONTRASTEM.

w 2007 mialam robiony pierwszy rezonans a w 2009 drugi oto moj opis:

w porownaniu do badania z 2007 obraz MR obecny wykazuje utrzymywanie sie nierugularnego ogniska w sasiedztwie trojkata komorowego komory bocznej lewej i ogniska w sasiedztwie prawego rogu czolowego oraz w drobnego ogniska w srodku polowalnym prawej okolicy ciemieniowej o najprawdopodobniej demielnizacyjnym charakterze.

poza tym mozgowie bez zmian ogniskowych. Poszerzone przestrzenie plynowe okolonaczyniowe Robina Virchowa jak poprzednio.

Cialo modzelowate prawidlowej szerokosci bez zmian ogniskowych.Uklad komorowy nadnamiatowy nieposzerzony,symetryczny,bez przemieszczen w linii srodkowej. komora IV i struktury tylnijamowe prawidlow.

Przestrzenie plynowe i rowki zakretow nieposzerzone.

Minelo tyle czasu a ja nadal nie czuje sie dobrze mam zawroty glowy; ostre bole;czuje ucisk i mam rowniez nudnosci;problemy z koncentracja.

Ewelina 2011-09-29, 16:11

Opisano w wyniku badania zmiany demielinizacyjne, nie można wykluczyć, że to one odpowiadają za Pani objawy. Ze względu na występowanie w rodzinie SM warto wykonać badania kontrolne.

neuron 2011-09-30, 15:41

Mysle,ze sm nie jest dziedziczne mialam trzy punkcje i za kazdym razem wynik byl negatywny czy mimo to powiinam sie obawiac sm?

EWELINA 2011-09-30, 21:49