Zawroty głowy a kręgosłup

Witam
Mam pojawiające się od czasu do czasu, ale bardzo uciążliwe zawroty głowy. Nie mogę wówczas ani leżeć na lewym boku, ani leżąc np. na plecach przewrócić się na lewy bok, ani stojąc odwrócić głowy w lewą stronę - w każdej z tych sytuacji świat wiruje. Czasami do tego dołączają silne nudności. Mam też niskie ciśnienie (zazwyczaj w okolicach 100/60, jednak najczęściej poniżej tych wartości). Mam też uczucie drętwienia lewej części twarzy i skóry głowy oraz dziwne uczucie związane z brakiem panowania nad lewym okiem czy raczej wrażenie niedowidzenia na to oko (chociaż na lewe oko widzę normalnie). Wiele lat temu maiłam skręcenie kręgów szyjnych i po tym wypadku miałam dokładnie takie same zawroty głowy.
Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że jest to choroba Menier*a, ale nie mam szumów w uszach, słyszę doskonale. Zlekceważył moje wiązanie moich objawów z kręgosłupem.
Jakie badania powinnam wykonać, żeby ostatecznie stwierdzić o co chodzi i gdzie się leczyć? Jestem z Warszawy. Czy jest jakieś miejsce, do którego mogę się się udać, żeby zdiagnozowano mnie w miarę szybko i bez kilkumiesięcznych peregrynacji po różnych miejscach?

Szkoda że nikt nie odpisał... ja mam identyko tyle że non stop... jak cos gg

Kaja 2012-09-30, 12:45

Nie jestem lekarzem, ale powinna się pani udać do neurologa. Od lekarza pierwszego kontaktu to może pani uzyskać tylko skierowanie do neurologa. Ten na pewno zleci rezonans kręgosłupa szyjnego lub chociażby tomografię komputerową, być może zleci też usg tętnic Doplera. Wiem co mówię, bo od 9 lat jestem pod *opieką* neurologa, który chyba nie potrafi mnie leczyć, ale za to ciągle zleca nowe badania.
Pozdrawiam

iwona 2012-11-19, 11:25