Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty, ból głowy, szum w uszach, otępienie, zatykanie uszu i trzeszczenie w uszach

Zawroty, ból głowy, szum w uszach, otępienie, zatykanie uszu i trzeszczenie w uszach

Od lutego 2011 mam wielki problem ze zdrowiem.Leżąc głowę miałem opartą o dużą poduszkę co wywołało zawrót głowy dosłownie na 10-15s.Od tamtego czasu pojawił się szum w uszach(słyszę cały czas sygnał )Do tego ból głowy na czubku w skroniach i z tyłu taki uciskający.Pozatym uczucie otępienia braku chęci na cokolwiek zatykanie uszu i trzeszczenie w uszach.Mam też bóle kręgosłupa w odcinku lędzwiowym w łopatce i karku.Przeżyłem w tym okresie dużo sytuacji stresowych i pracowałem dużo.Udałem sie do neurologa bo rok wcześniej miałem porażenie nerwu twarzowego ponoć z przewiania i przy każdym bólu miałem sie zgłaszać.Ale badanie neurologiczne nic nie wykazałoPo 3 miesiacach dostałem mocnego zawrotu głowy(pokój sie obracał w kółko) do tego doszły wymioty i oczopląs trafiłem na tydzień do szpitala na neurologięMiałem zrobiony Tk i rezonans magnetyczny wyszły dobrze.Badanie doplerowskie tętnic szyjnych -dobre ,rtg kręgów szyjnych dobre, badanie dna oka dobre.Przepisano mi cinnarizinum neurol kalipoz i kazano się zgłosić do laryngologa.Tam miałem robione badania na błędnik i słuch oraz na zatoki.Wszystkie wyszły dobrzem.Miałem zrobione też badania krwi na boreliozę i inne pasożyty wszystko dobre.Przez 2 miesiące czułem się trochę lepiej tzn nie miałem żadnego zawrotu głowy i ucisków takie pieczenie jakby prąd przechodził ale teraz wszystko wróciło.Mój obecny stan to bóle na czubku i z tyłu głowy jak i pleców.Drętwienie rąk i nóg szum i trzeszczenie w uszach zawroty główy.Ciśnienie raz 120/80 130/91 140/94 Proszę o pomoc co mógłbym jeszcze sprawdzić

ADAM 2011-09-15, 18:51

Należy jeszcze wykluczyć zaburzenia krążenia podstawnego, czyli w obrębie tętnic kręgowych i podstawnej. Ponadto można rozważyć badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.

neuron 2011-09-17, 23:20

Nerwica

Arek 2013-11-21, 09:57