Forum neurologiczne » Neuroinfekcje, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych » Zaniki pamięci, drżenie rąk oraz zawroty i bóle głowy po zapaleniu mózgu

Zaniki pamięci, drżenie rąk oraz zawroty i bóle głowy po zapaleniu mózgu

Przechodziłam zapalenie mózgu pięć lat temu i do teraz niestety nie mogę się uporać z jego następstwami.Właściwie, to nie wiem, czy to rzeczywiście następstwa przebytej choroby. Może to po prostu inne schorzenie. Objawy, które u mnie występują to: zaniki pamięci, drętwienia, trzęsące się ręce, zawroty głowy, bóle głowy, kłopoty z koncentracją, z zapamiętywaniem, czytaniem, pisaniem, szybkie męczenie się, nerwica, pogarszający się wzrok, nadpobudliwość i wiele innych. Czy da się z tym coś zrobić?

Jenny 2011-03-06, 08:43

Witam,
W Pani przypadku wywiad chorobowy w kierunku chorób układu nerwowego występuje i nie można go lekceważyć. Zapalenie mózgu jest poważnym stanem chorobowym, który wiąże się z występowaniem powikłań tj. zaburzenia pamięci, koncentracji, zaburzenia nastroju. Nie można jednak wykluczyć, że na te objawy nałożyła się inna przyczyna. To co mogę doradzić do wizyta u neurologa, wykonanie kontrolnego badania MR głowy, czyli dokładniejsza diagnostyka.

neuron 2011-03-06, 09:13