Forum neurologiczne » Neurologia » Zanik mózdzku

Zanik mózdzku

Witam,moja mama po ostatniej wizycie na rezonansu magnetycznym otrzymała następującą diagnozę
Bardzo nasilone zmiany w obrebie obu półkul mózdzku z poszerzeniem
Przestrzeni plynowych okolomozdzkowych z zanikiem robaka.
Komora Iv poszerzona.
Niewielkie zaniki kotów mózgu.
Poszerzone przestrzenie virchowa-Robina.
W obrebie istoty białej okołokomorowo drobne punkcikowate zmiany demielinizacyjne najpewniej naczyniopochodne. Po podaniu środka kontrastowego obszarów patologicznego wzmocnienia intensywności sygnałów nie uwidoczniono. układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony nieprzemieszczony symetryczny. zgrubienia błony śluzowej małżowin nosowych po stronie lewej. przysadka mózgowa wielkością w granicach normy. Proszę o przetłumaczyć tego z języka lekarzy na język zwykłych szarych ludzi ;) poza tym, ze mama ma problemy z koordynacja oraz trochę z wymową to nic nie wiem o tej chorobie . Jakie mogą być jej dalsze konsekwencje, jak leczyć i jak w A nazywa się ta choroba ,wiem tylko ze to zanik mózdzku ale czy ma konkretną nazwę mama ma niedługo wizytę u lekarza na której pokaże powyższe wyniki rezonansu jednak Chciałabym się dowiedzieć o szczegółach tej choroby Mam nadzieję że państwo mi w tym pomogą Z góry dziękuję

Danusis 2016-10-31, 21:05