Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zanik korowy po zakrzepie powierzchniowym żyły piersiowej

Zanik korowy po zakrzepie powierzchniowym żyły piersiowej

Witam,serdecznie proszę o radę. Mam 25 lat, 4 latat temu miałam zakrzep powierzchniowy żyły piersiowej. ponieważ bola mnie dretwieja i puchna nogi stwierdzono niewydolność chlonną. Poniewaz pojawiło się u mnie dretwienie palca w nodze (sodkowego) oraz rózne dretwienia oraz zemdlalam, byłam na oddziele nerologicznym (niestety przyjeto mnie przed swietami i nie zrobiono badan-długa histroia). Mam niestabilosc szyjna, stad podejrzewam zawroty głowy. Brak u mnie odruchów skórnych brzusznych, nigdy nie rodzilam, waga w normie. MR glowy: lekarz zmartwił się ze mam: POSZERZONA PRZESTRZEN PODPAJECZYNOWKOWA NA SKLEPISTOSCI W ZAKRESIE PLATOW CZOŁOWYCH-zanik korowy niewielkiego stopnia. Prywatnie jeden neurolog uwaza ze wszytko ok i wynik prawidlowy, inny lekarz powiedział, że nie jest to fizjologiczny wynik w moim wieku i mam obserwowac zaniki pamieci itp. Ko0nieczni epołożyc sie w klinice. Chcialbym 3 ciej opinii, czy taki zanik moze byc powodem zaników pamieci, dretwien itp? czy jestem wyksztacona,dużo się uczę , dużo czytam, często mam problemy ze znalezieniem slowa, ale uwazałam ze to normalne. Proszę o opinię.

Agata 2011-11-15, 20:35

Trudno powiedzieć, który ze specjalistów ma rację. Dla Pani dobra warto poddać się dalszej diagnostyce i ostatecznie potwierdzić/wykluczyć ewentualne przyczyny.

neuron 2011-11-18, 17:42