Forum neurologiczne » Neurologia » Zanik korowego mózgowia okolicach czołowo-ciemieniowych

Zanik korowego mózgowia okolicach czołowo-ciemieniowych

Witam! Moja mama lat 56 zrobiła badanie tk z kontrastem, które wykazało dość duży zanik korowego mózgowia w okolicach czolowo-ciemieniowych, umiarkowany zanik podkorowego mózgowia i niewielkiego zaniku korowego móżdżku. Poza tym obraz mozgowia i wewnątrz czaszkowych przestrzeni płynowych jest w badaniu tk prawidlowy. Po podaniu kontrastu ognisk patologicznego wzmocnienia nie wykazano. Bdanie w oknie kostnym wykazało hypoplastyczne zatoki czołowe. Moje pytanie brzmi jaką chorobe może to oznaczać dla mojej mamy i jak szybko powinnyśmy zglosić się do lekarza neurologa?

Barbara 2011-05-20, 19:24

Wszystko zależy jakie występują objawy. Dość duży zanik korowy może wynikać z chorób przewlekłych, miażdzycy naczyń, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy. Warto skonsultować się z neurologiem, nie jest to sprawa pilna o ile brak niepokojących objawów.

neuron 2011-05-21, 19:24

Witam! Objawy są następujące: od około roku silne bóle głowy( lekarz pierwszego kontaktu stwierdził migreny ) ostatnio upadek bez tracenia świadomości, drętwienie kończyn górnych, nadciśnienia mama nie ma wszystkie wyniki są jak twierdzą lekarze w porządku.

Barbara 2011-05-21, 21:55