Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zaburzona równowaga, lekkie zawroty, męczliwość oczu i osłabienie

Zaburzona równowaga, lekkie zawroty, męczliwość oczu i osłabienie

Witam mam 27 lat, waze 53 kg przy wzroscie 168. Kiedys praktycznie na nic nie chorowalem. Jednak od 8 miesiecy mam dosc niepokojace objawy codziennie. Oto one:

- zawroty glowy w stopniu lekkim do srednio-lekkich szczegolnie przy poruszaniu sie (jak siedze np. przy komputerze to czuje ze moja glowa jest ciezka czasem, jak leze czuje sie najlepiej);
- lekkie problemy z rownowaga (zdarza mi sie wpadac przy tych zawrotach na przedmioty i rzeczy ktore kiedys omijalem bez trudu);
- uczucie ciaglego otumanienia (mam to caly czas tak jakbym chodzil jakis nie do konca przytomny czy dotleniony);
- szybsza meczliwosc konczyn;
- szybsze meczenie sie oczu, bardoz mocna nadwrazliwosc na swiatlo sloneczne (w ciemnych okularach mam nawet wrazenie ze zawroty sa tez mniejsze);
- mdlosci;
- czasem oslabienie (w tym uczucie slabych nog) i stan w ktorym robi mi sie slabo;
- ostatnio takze miewalem stany, w ktorych sie obawialem ze zemdleje;
- problemy gastryczne (glownie zgagi, czasem dusznosci).

Oto co udalo sie ustalic lekarzom:

+ skrzywienie przegrody nosa, polipy w zatkanej przegrodzie, czasem stany zapalne, oddycham wiec praktycznie 1 dziurka w nosie;
+ wygladzenie fizjologicznej lordozy szyjnej kregoslupa szyjnego;
+ nieznaczna skolioza prawowypukla I stopnia w srodkowym odcinku kregu Th;
+ cechy czesciowej niesymetrycznej lumbalizacji kregu S1 ze sladem nastepowej skoliozy prawowypuklej w dolnym odcinku kregoslua L, nieznaczy rozszczep luku tylnego kregu S1;
+ alergia w stopniu srednim do wysokiego na liczne rosliny, roztocza, krzewy, drzewy, psy, kota, chomika itp. brak alergi na pokarmowych;
+ atopowe zapalenie skory co jakis czas ujawnia sie na rekach;
+ badanie Tk i eeg oraz usg jamy brzusznej w normie, morfologia ok, zelazo, cukier i tarczyca ok, dopller tetnic szyjnych ok;
+ gastroskopie (w liczbie 6 sztuk) wykazuja na pokazywanie sie od czasu do czasu nadzerek w zoladku (helicobacter tez kiedys byl), lecze to siemieniem lnianym i niekoniecznie zawsze dobra dieta i jest w miare ok;
+ badanie okulistyczne na granicach normy - wysokie cisnienie w galkach ocznych, suche oko oraz mroczki przed oczami rowniez wystepuja;
+ badanie optyki oka wykazalo utajongo zeza - dostalem okulary ale oczy bolaly po nich wiec chyba szkodza niezli pomagaja.
+ serce sprawdzone na probie wysilkowej i ekg wporzadku, cisenienie ksiazkowe wrecz.

Pracuje sporo przy komputerze, duzo siedze przed ekranem w roznych pozycjach nieraz krzywiac sie, jednak czesto praca wymaga takze ruchu i skupienia, takze na brak ruchu nie narzekam.

Zoladek nawiasem mowiac mysle ze mam opanowany, najgorsze sa te zawroty, sa one codziennie najlepiej sie czuje jak wstaje wczesnie rano, potem juz w czasie dnia jest coraz gorzej, szczegolnie przy poruszaniu sie. Troche to ustaje w ciemnosci jak siedze jest troche lepiej...dziwne to wszystko jak kots ma jakis pomysl prosze o pomoc meczy mnie to juz a niedlugo bede mogl zapalic gowniana swieczke na torcie z okazji mojej choroby :/

Trebor 2012-07-23, 23:23

Może powinieneś zbadać się na boreliozę?

xiomara 2012-07-24, 03:17

Witam. Mialem kleszcza w tamtym roku, obylo sie jednak bez rumienca, przechodzilem kuracje antybiotykami, wynik badania laboratoryjnego na borelioze ujemny (x2).
Pozdrawiam

Trebor 2012-07-24, 08:39