Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Zaburzenia widzenia i drętwienie ręki, języka oraz dziąseł

Zaburzenia widzenia i drętwienie ręki, języka oraz dziąseł

Miałem równiez takie objawy , początkowo na lewym oku pojawiała sie mgła i tak jakby pulsowała, nastepnie miałem upośledzoną wymowe nie mogłem sie wysłowic nastepnie dretwiała mi ręka w późniejszych atakach równiez język no i ból głowy który narastał.Za pierwszym razem z domu zabrała mnie karetka, nie wiedziałem jak sie nazywam ( do takiego stanu az doszło) no i własnie długo mnie trzymali w szpitalu i do konca nie wiedzieli co to jest jak sie okazało to padaczka niestety;/ obecnie przyjmuje lek na te chorobe.Gdzies od jakis dwóch lat nie miałem zadnego ataku wniosek stąd taki ze mozna to wyleczyć choć kuracja trwa długo.

Mateusz 2011-05-09, 17:19

Moi drodzy mam takie same objawy jak wy to opisujecie, byłam w szpitalu w Warszawie na Kasprzaka i neurolog powiedział mi, że na 100% nie są to bóle migrenowe to nie są objawy, dał mi szereg badań do zrobienia, wczoraj przechodziłam gastroskopię żołądka czy nie mam bakterii, okulistka powiedziała mi, że wszystko jest ok, laryngolog to samo, kardiolog także to samo, ale po swoich objawach wydaje mi się, że są to problemy z ciśnieniem (za niskie), bądź krążeniem, krew nie dochodzi do mózgu i powstają te objawy. Dzisiaj idę do lekarza i jej to powiem. Macie przerwy identyczne tak jak ja, ale zauważyłam że są one w zimę, bo jest chłodniej i nie spada tak drastycznie ciśnienie. Zobaczymy co mi dzisiaj powiedzą.

renata 2011-07-06, 12:06

Ja już tracę nadzieję, mam zaburzenia wzroku od ponad 2 tyg. od powrotu znad morza, gdzie rozregulowały mi się hormony przy niedoczyności tarczycy. Jestem po badaniach okulistycznych, pomiarach cisnienia, badaniach na cukiert, tomografii głowy, ekg i wizycie u endokrynologa, a wzrok nie wraca............ Błagam o kontakt, jeżeli ktoś wie coś na ten temat

Shania 2011-07-21, 19:02

Trenuję to już wiele lat- czy zauważyliście w jakich okolicznościach wracają *ataki* - w moim przypadku zawsze po zakończeniu silnego stresu, kiedy się wydaje, ze wszystko jest ok....
Bardzo dobrze działa bellergot - jedna tabletka i po kłopocie - tylko ten ból głowy....

wytrwały 2011-08-22, 16:19

Witam!!! Widzę,że nie jestem sama... Myślę, iż dzieje się tak gdy, przeżywamy ogromny stres, lub żyjemy w ciągłym stresie... bynajmniej u mnie tak jest. Wtedy spada mi w organizmie potas oraz magnez i zaczyna się jazda... Przed oczami mam falujący obraz, potem już tylko połowę obrazu, następnie drętwieją mi dłonie, potem broda i mam problemy z wymową. Chcę coś powiedzieć, ale usta wypowiadają całkiem co innego... Przy tym mam ogromny ból głowy i oczodołów.. Jeżeli nie zażyję potasu i magnezu natychmiast wtedy dochodzi nawet do ogromnych skurczów mięśni..Ostatnio w pracy nie miałam przy sobie potasu i kolega pobiegł do sklepu po sok z pomidorów. Wypiłam 1 litr i po godzinie mijało, ale ból głowy został i czułam ogromne zmęczenie... Mam 34 lata, pozdrawiam.

Aneta 2012-02-08, 21:25

Cześć dziecwzyny:) takie same objawy dostałam gdy mialam 6 lat.bylam w szpitalu 2 tygodnie , gdzie po wielu badaniach wykruto u mnie Epilepsje(rodzaj padaczki) dzis mam 22 lata i od tamtej pory jestem pod stała opieką neurologa i biore leki ktore zapobiegają tym atakom

Kasia 2012-04-20, 16:18

Czesc, jestem kolejną osobą która ma takie objawy średnio raz na rok od 13 lat. Pierwszy atak to był szok, bo zaczęło się od problemów z widzeniem (aura) potem problemy z mówieniem (bełkot mimo ze wiedziałam co chce powiedzieć) a na deser drętwienie lewej ręki i lewej części twarzy łącznie z językiem i dziąsłami. Rozpoczęły się badania, od jednego neurologa do drugiego i jakoś nie mogli się zdecydować czy to migrena czy to padaczka. Zakończyłam leczenie jak okazało sie ze jestem w ciąży a lekarz polecił wziąć lekarstwa - które jak się okazało bo zaciągnięciu dokładnej wiedzy o nich są bardzo niebezpieczne dla płodu. Ostatni atak miałam tydzien temu. Teraz u mnie poziom stresu jest bardzo wysoki, wiec pewno dlatego. Zrobie jeszcze badania potasu, może ma to cos wspólnego, ale tak naprawdę o chciałabym trafić na dobrego neurologa, który by mnie zdiagnozował i wyleczył, bo te ataki mimo ze rzadko to żadna przyjemność... pozdrawiam

Karola 2012-10-11, 20:26

A mnie trafilo sie dzisiaj, tez zyje z stresie, dzis mialam sporo nerwow, na poczatku myslalam ze moze zawalu dostaje - tak, nawet takie mysli mialam, i wtedy kolejny stres bo bylam sama z malym dzieckiem w podrozy, ale potem tak sobie pomyslalam ze to moze odpowiedz organizmu na stres

A 2012-11-15, 13:11

Witam , a ja mam cos takiego: zaczyna się od tępego bólu prawej strony głowy nad okiem i uchem(jest do zniesienia) lub zaczyna się od widzenia zygzaków zazwyczaj z prawej strony i przechodzą one na lewą stronę. trwa to od 10 do25 minut, potem ustępuje,następnie zaczyna sie drętwienie języka (bardziej jakby lewa strona, ocierając nim o zęby, mam wrażenie, że to nie mój język), oraz podniebienia i dziąseł- trwa to około10 minut.pózniej dochodzi do drętwienia lewego kciuka i przechodzi na każdy palec, z tym , ze gdy już całkowicie zdętwieje mały palec, to kciuk już dochodzi do siebie, ale drętwienie przechodzi na całą dłoń , potem aż do łokcia-to trwa jakieś 20 -25 min.
Tym wszystkim objawom , cały czas towarzyszy ból głowy, przyspieszone bicie serca, panika.Nie wiem czy ma to związek, ale MRI wykazało 2 lata temu torbiel szyszynki.powodem zrobienia MRI była anizokoria (nierówne żrenice)

barbarka 2012-12-16, 19:38

Witam, u mnie też podobnie,mam takie ataki,,i wiem i czuję,że on *nadchodzi* pierwsza reakcja mroczki w oczach ograniczone pole widzenia (po bokach) to trwa 10-15 min,,pozniej dretwieje mi prawa noga,,ręka,,usta,,jezyk,,dziąsła,,to trwa kolejne 10 min ,,i ból głowy ,,atak kończą niestety wymioty,,miałam kilka takich ataków,,i cały czas ten sam *schemat*,i ta straszna swiadomosc ze wiesz co zaraz *będzie *i nie mozesz nic zrobic,,,mroczki,drętwienia,ból głowy,wymioty,,,niby migrena,,bralam divascan,pierwszy taki atak mialam ,,jakieś 12 lat temu,,mialam takich ataków z 5,po drodze bóle głowy,,mam wysokie tętno,nie badałam,,zauwazyłam ,ze ataki pojawialy sie po duzym wysilku , stresie,niewyspaniu,nie zjedzeniu na *czas*,,pozdrawiam Was,wiem co czasami czujecie..

lula 2012-12-31, 00:09

Witam wszystkich Migrenowców…. Mam 43 lata a na tą uciążliwą dolegliwość cierpię od 6 roku życia… Mam doświadczenie, co do tej choroby… Taj choroby, bo tak to trzeba nazwać…. Jako dziecko miałem bardzo częste ataki nawet kilka w tygodniu w godzinach nocno porannych… Zaczynało się drętwieniem od stopy po przez kończyny dolne do twarzy i języka… Torsje do wynicowania żołądka.. Był ślinotok, dzwiękowstręt, zapachowstręt i ten niemiłosierny ból, podczas którego człowiek chciałby popełnić samobójstwo…, Jako pełnoletni człowiek zauważyłem, że ataki mam coraz rzadziej i to były dwa trzy w roku… teraz mam też, ale jeden dwa w roku…. Po tylu latach walki poznałem przyczynę tych ataków… Podstawowym jest stres , zdenerwowanie , przejmowanie się każda błahostką , zamartwianie. Te negatywne przeżycia z całego dnia się kumulują i w nocy jest te rozładowanie, które jest katalizatorem ataku migreny. Chciałbym nadmienić, że jest to dziedziczne. Moja mama ma to samo…. Obawiałem się w dorosłym życiu by moje córki nie przejęły tego po mnie… Ale jak widzę nie mają tego po tacie i jestem z tego szczęśliwy… Nie ma na to panaceum po prostu trzeba z tym nauczyć się żyć…. Ja teraz jak czuję taki ból nie do zniesienia to pomaga mi ibuprom i sen…. Kiedyś aplikowano mi leki przeciwbólowe opiumopochodne… Kiedyś czytałem, że ten nie do wytrzymania ból głowy jest spowodowany szybkim rozszerzaniem się naczyń krwionośnych w mózgu…. Nie wiem czy to prawda… Pozdrawiam wszystkich…

Sławek z Ostrołeki 2013-01-06, 20:52

Migrena z aurą, miewam ze trzy razy w roku,

ania 2013-02-04, 10:36

Witam, miałem podobne objawy, lekarze nie pomogli, więc sam to zdiagnozowałem i pragnę sie z wami podzielić. Po pierwsze należy zrobić dokładne badania krwi i moczu, po drugie zbadać sie na obecność w organizmie bakterii i związków toksycznych. Przeprowadzić badanie IGN I IGG czy nie mamy boleriozy oraz badanie alergii pokarmowej czy nie mamy urazu np. na salicylany.
Dodatkowo samemu kupić i brać witaminy: B12, B6, OMEGA3, C MAGNEZ I POTAS, A+E, B2 I B1, Kupić i pic tran. Pic herbatę zieloną i zioła: mięte, skrzyp, rumianek, pokrzywę, melisę Nie spożywać produktów smażonych, czerwonego miesa, sosów, ograniczyć do minimum spożywanie białego pieczywa. W okresie ataku mierzyć ciśnienie, temperaturę i zapisywać w kalendarzu kiedy i godzinę (czy po wstaniu z łóżka, czy po wysiłku fizycznym).Obserwować siebie kiedy to sie dzieje, czy po stresie, czy po zjedzeniu czegoś, a może po łyknięciu leku. Część opisanych tu spraw może być przyczyną już tu opisaną lub tzw. ZESPÓŁ QUINCKEGO.
Należy czytać ulotki leków które bierzemy, często piszą o obrzękach itp. Mysle, że będę pomocny.....Pozdrawiam wszystkich.....

Tomek 2013-02-21, 04:26

Nie wiem jak mam sobie radzić kiedy ten atak np.złapie mnie w szkole na zajęciach bo wtedy bardzo mało widze głowa boli a poszczególne partie ciała drętwieją !

Marysia 2013-03-09, 12:09

Jestem bardzo młoda nie mam ukończonego nawet 15 roku życia a borykam się z tym od 5 lat ,masakra .
Zaczyna się ból głowy ,kłopoty ze wzrokiem,drętwienie rąk ,nóg,dziąseł
Kiedyś miałam to co tydzień ale teraz co 3-4 miesiące .
Jestem umówiona do neurologa biore wszystkie mozliwe tabletki nie jest łatwo ale jakoś sobie z tym radze .
Proszę o pomoc w tym jak można by złagodzić problemy z oczami ponieważ jest tak źle że w szkole czasem nic nie widze i nie moge się skupić . Po prostu czasem płacze bo nic nie moge zrobić ,jestem wtedy jak we śnie nie kontroluje niczego .

s 2013-03-09, 12:15

Strona: 1 | 2  3 |