Zaburzenia wzroku

Witam, od roku, mniej wiecej raz na miesiąc pojawia mi się świetlista plama w lewym rogu oka. Zaczyna się zawsze tak samo - najpierw nie widzę dokładnie w jednym punkcie, potem pojawia się świetlista plamka (taka linia kształt podłużny), która powoli zaczyna drgać i promieniować i przesuwać się w lewo, w koncu znika, po ok.15 min. W tym czasie praktycznie nie widze, znaczy nie moge czytac, patrzeć w ekran itd. Zdarza mi się to zazwyczaj rano. Widoczna jest w obu oczach.Badanie okulistyczne nie wykazało żadnych anomalii. Dodam, ze mam neurologiczne obciążenia rodzinne - babcia miała 2 udary, mama ma przewężone tętnice szyjne. Mam 30 lat, czy te zaburzenia wzroku mogą mieć podłoże neurologiczne?

Alicja 2014-11-02, 13:41

Cześć Alicja chciałbym zapytać czy prz zaburzeniu wzroku cierpnie ci ręka,usta,język i czy masz bule głowy??

Krzysiek 2014-11-04, 18:54

No właśnie nie, nic z tych rzeczy, nawet nie mam potem bólu głowy (w ogóle nie boli mnie nigdy głowa). Ogólnie pasują te napady pod migrenę z aurą (z tego, co czytałam w necie), ale nic mnie nie boli potem, ani nic nie cierpnie, tak jakby migrena z aurą, ale bez bólu (dzięki Bogu...). W każdym razie, jest to niepokojące i nie wiem, co z tym począć.

Alicja 2014-11-04, 19:41

Zaciekawił mnie twój przypadek bo ja mam podobne zaburzenie wzroku z tymi cierpnięciami a teraz jeszcze doszedł ból głowy. Ja obstawiałem że mam cos z kręgosłupem szyjnym bo gdy się udzwigam to miałem taki objaw raz na pół roku ale od ostatniej niedzieli to powtórzyło się przez trzy dni i myślałem że dowiem się coś więcej od cb ale z tego co piszesz to mam bardziej przechlapane niż ty,więc bez wizyty lekarskiej sie nie obejdzie pozdrawiam Krzysiek.

Krzysiek 2014-11-06, 19:32

Hahahah nigdy nie wiadomo, bo może mi się też rozwinie! w każdym razie, te objawy Twoje pasują pod opis migreny z aurą, poczytaj tutaj: http://migrenicy.pl/migrena-oczna,20 A do lekarza pewnie warto pójść, tylko ja nie mieszkam aktualnie w PL i średnio mogę...

Alicja 2014-11-08, 15:20