Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zaburzenia równowagi u osoby z ogniskiem naczyniopochodnym prawej półkuli móżdżku

Zaburzenia równowagi u osoby z ogniskiem naczyniopochodnym prawej półkuli móżdżku

Proszę o wytłumaczenie mi rozpoznania szpitalnego i o wskazówki jakie mam podjąć dalsze kroki. Rozpoznanie: zaburzenia równowagi u osoby z ogniskiem naczyniopochodnym prawej półkuli móżdżku, mnogie ogniska naczyniowe podkorowe w obu półkulach mózgu, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia gospodarki lipidowej. Zaznaczę że mam 59 lat i jestem pod stałą kontrolą kardiologiczną. Dziękuję za pomoc














Ewa 2011-10-08, 11:00

Pani objawy są wynikiem opisanych zmian w badaniu obrazowym, a te z kolei rezultatem nadciśnienia tętniczego i zaburzeń gospodarki lipidowej. LEczenie polega zatem na stabilizacji ciśnienia tętniczego oraz gospodarki lipidowej.

neuron 2011-10-09, 22:37

Rozpoznanie: zaburzenia równowagi u osoby z ogniskiem naczyniopochodnym prawej półkuli móżdżku, mnogie ogniska naczyniowe podkorowe w obu półkulach mózgu,jestem przerażona jeden lekarz mi mówi że to nic takiego i co drugi człowiek tak ma z kolei inny mówi o nie podoba mi się pani wynik cała głowa zajęta zmianami komu mam wierzyć czy mam naprawdę się czym martwić mam 59 lat jak mam rozumieć ten wynik

Emilka 2012-03-21, 21:15