Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zaburzenia równowagi przy miernie nasilonych zanikach móżdżku

Zaburzenia równowagi przy miernie nasilonych zanikach móżdżku

Witam,

Jestem mężczyzną, mam 33 lata. Od jakiegoś czasu obserwowałem u siebie wrażenie lekkich zaburzeń równowagi, ale były one na tyle minimalne, że obwiniałem za nie wysiłek fizyczny który w danym czasie wykonywałem. Do tego, z dziwnych objawów, bardzo często odczuwałem samoistne drżenia mięśni. Ostatnio jednak przy wstawaniu z pozycji siedzącej zaczęło mi się czasem robić słabo na 1-2 sekundy. Postanowiłem więc się gruntownie przebadać. Badania krwi wyszły w porządku, echo serca również. Neurolog stwierdził, że to duża nerwica i ewentualnie przemęczenie jednak dla świętego spokoju dostałem skierowanie na rezonans magnetyczny głowy.
opis wyniku:

*Nie stwierdza się zmian ogniskowych w mózgu, w móżdżku i w pniu mózgu.
Kąty mostowo-móżdżkowe oraz nerwy VII i VIII obustronnie prawidłowe.
Komora IV, III i komory boczne prawidłowej szerokości.
Układ komorowy nieprzemieszczony.
Miernie nasilone zaniki móżdżku. Pozostałe przestrzenie płynowe wewnątrzczaszkowe prawidłowej szerokości.
Gałki oczne i przestrzenie pozagałkowe niezmienione.
Przysadka mózgowa prawidłowej wielkości.
Skrzyżowanie mózgowe nieuciśnięte.
Polipowate zgrubienia śluzówki w zachyłkach zębodołowych obu zatok szczękowych*

zaniepokoiły mnie te zaniki móżdżku - co to może oznaczać i jak poważna to choroba i perspektywy na przyszłość ?

marcin 2010-05-17, 19:00

Też mam zaniki móżdzku , byłam u neurologa i dowiedziałam sie ,iż to jest proces w zasadzie naturalny i postępuje po prostu wraz z wiekiem.Jeśli nie ma innych dolegliwości, to nie ma problemu ,,,pozdrawiam.....

kasia 2010-06-13, 11:35