Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zaburzenia równowagi oraz ucisk z skroniach

Zaburzenia równowagi oraz ucisk z skroniach

Witam was serdecznie.Mój problem trwa juz od jakiegos czasu.Mianowicie chodzi o to, że mam zawroty głowy, ucisk w skroniach i uczucie*miękkich* nóg jak chodzę.Gdy leże wszystko się uspokaja.Badania jakie przeszedłem to: mofrologia krwi, biochemia krwi, OB, CRP, USG nerek i jąder, wszelkie badania moczu jakie są, wszelkie badania kału jakie są, EKG serca, cisnienie też mam w normie ale zawsze puls wysoki, tomografia głowy oraz laryngolog i wszystkie wyniki mam ok.Każdy wmawia mi nerwicę ale leki na nerwy nie pomagają.Moje objawy potrafią zniknac jak zaczynam uprawiac wysilek fizyczny, ale jak go kończę to powaracają ze zdwojoną siłą....pomożcie mi:(:(:(

Dodam jeszcze, że gdy tamte objawy się nasilają to pojawia się sztywność i okropny ból karku.

Smutny:(:( 2012-05-13, 02:47

Czy w badaniu neurologicznym są jakieś nieprawidłowości? Czy rozważano problemy z kręgosłupem?

neuron 2012-05-13, 12:43

Borykam się z podobnym problemem prawie od roku, zrobiłam wszystkie możliwe badania, nie zliczę lekarzy różnych specjalności. Teraz przyjmuję lek na zawroty i chodzę na rehabilitację, w domu ćwiczę codziennie, funkcjonuję na tyle normalnie na ile się da, ale wiem, że nigdy nie będzie tak jak kiedyś. Sugeruję sprawdzić odcinek szyjny kręgosłupa, gdyż może dochodzić do ucisku tętnic kręgowych, ponownie laryngologa czy czasami nie ma w uszach wysiękowego zapalenia. A co do tych leków na nerwy to nie ma się co otumaniać. Wiadomo, kiedy w organizmie zachodzą takie zmiany, że nie wiadomo co się dzieje człowiek się denerwuje ale jeśli neurologicznie jest ok nie ma co się truć. Pozdrawiam

Milena 2012-05-19, 14:34

Tak, można jeszcze rozszerzyć diagnostykę np. o MR odcinka szyjnego kręgosłupa.

neuron 2012-05-20, 09:11