Forum neurologiczne » Neurologia » Wysoki poziom serotoniny po zażywaniu leku na depresje

Wysoki poziom serotoniny po zażywaniu leku na depresje

Witam, mam poważny problem. 6 tygodni temu, z powodu nie radzena sobie ze śmiercią bliskiej osoby, lekarz przepisał mi lek citaxin, Zaczynajac od dwki 20mg na dobe.
Zazywalam lek przez 9 dni. W ciagu trwania terapii mialam zmiennie poczucie nastroju, 7 dnia nastapily chwilowe omamy. Wtedy wydawlo mi sie, ze po prostu cos mi sie przywidzialo. 9 dnia, popludniu poczulam niesamowite zmeczenie, polozylam sie do lozka i momentlnie zasnelam. Obudzilam sie w okropnym stanie, dragwki, odskakiwanie konczyn, niesamowicie przyspieszone bicie serca, wymioty. Nie bylam w stanie wstac z lozka. Rano, poszlam od razu z mama do lekarza. Tetno wyonislo 130, serce lopotalo mi niesamowicie. Od tamtej pory bylam u nerologa, ktory stiwerdzil (w wieku 12-17 lat chorowalam na padaczke dziecieca, g40 i przyjmowalam lek lamitrin) nawrot choroby; kardiologa- mialam zalozony holter, w czasie spoczynku puls przez ponad godzine wyniosl 128/min, a w pozostalym czasie okolo 115.

Podstwiwe wyniki krwi (elektrolity itd) w porzadku.
Przez pierwsze 3 tygodnie ne bylam w stanie jesc, robilam to na sile, mimo ze organizm odmawial przelykania. Wymiotowalam wszystko, co jadlam. Okolo 1.5 tygodnia temu moj stan zaczal sie stabilizowac. Niestety ,4 dni temu wszystko powrocilo do poaczatkow (mialam tak przez 3 tyg), czyli: budzenie sie z NIESAMOWITYM POTEM ciala, ubran, lozka..pobudka w kompletnym amoku, przerwacam sie zz boku na bok, mam poczucie, ze zarz zwariuje, Kompletne odrealnienie, scisk w brzuchu, mdli mnie,
blyski w oczach oraz zawroty glowy.

Neurolog zasugerowal wizyte u psychiatry- odbylam taka, u njalepszego specjalisty w wojwodztwie, ktory stwierdzil, ze pod wzgledem psychicznym nic mi nie dolega, ze sa t osprawy neruologiczne i on ze swojej strony nie widzi zadnych zaburzen ze sfery psycho. Dodam, ze nigdy takich nie mialam. Lekowosci, takich stanow dezorientacji.
Okropny pot dopaa mnie nawet w dzien, zworty glowy nie pozwalaja funkcjonowac, leze w lozku juz 6 tydzien. serce nadal wali (kardiolog powiedzial ,ze to ustapi. Po ponownej wizycie u nerologa zalecono mi pojscie na usg jamy brzuszne, co zrobie po weekendzie, oczywscie jak najszybciej;ale poza tym neurolog powiedzial ,ze nie jest w stanie mi pomoc, ze on tutaj nic nie widzi.
Ja czuje sie tak samo jak na poczatku. Nie wytrzuje juz tego stanu. Jedyne, zdziwil sie tak wysoka dawka na start.

Z powodu braku pomocy ,zaczelam szukac w internecie. Nie mam watpilowsci, ze t oco mnie dopadlo, bylo szokiem serotoninowym. Ale czy poziom serotoniny moze w dalszym ciagu byc az tak wysoki, zebydiprowdzac mnie do takiego stanu?? Czy to samoistnie ustąpi?? Slyszalam o badaniach na poziom serotoniny, z krwi i moczu, ale ponoc nie jest on wiarygodny (nie wiem ,czy kompletnie, czy w jakiejs czesci).
Bardzo prosze o pomoc, czy powinnam jechac od jakiegos innego specjalisty? Dodatkow pojawiala mi sie na ciele rumience i swedzace plamy. Znikaaj samoistnie. A rumience pieka. Na rekach,nogach, oraz czasami na brzuchu.

Zazywalam lek 9 dni, dawka od poczatku 20mg na dobe.
Nie wytrzuje tego stanu, nie wiem ,czy jest to pobudzenie, po porstu czuje amok, zmieszanie, nierealnosc i uczucie, ze zaraz cos mnie rozwali od srodka, zawsze wtedy pot.
Jestem normaln dziewczyna, nigdy nie zazywalam substancji psychoatkywnych, nie nauzywalam alkohol. Lek mial pomoc mi w poradzeniu sobie z depresja, a teraz nie mam pojeica co sie ze mna dzieje. W ogole sie nie polepsza. Raz leciala mi krew nosa- czego nigdy wczesniej nie mialam i czasami mam scisk szczeki, odretwienie.

Zdaje sobie sprawe, ze tego co tutaj opisuje wcale nie jest malo, ale naprawde, to wszystko sie dzieje.
Czy istnieje szansa, ze mam RAKOWIAKA?? Przeczytalam o tym i barzdzo sie obawiam. Czy sa badania, ktore moga go kompletnie wykluczyc?
Błagam o pomoc. Ewentulanie kontakt do specjalisty. Wszystko po citaxinie. Zawsze mialam delikatny organizm i silne reagowalam na kazdy lek, nawet paracetamol, po ktorym sie trzesslam. Bardzo prosze o szybko odpowiedz i pomoc.

Magda 2017-11-25, 08:59