Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Wysoki poziom prolaktyny, zawroty głowy i zaburzenia widzenia

Wysoki poziom prolaktyny, zawroty głowy i zaburzenia widzenia

Witam,
Bardzo proszę o interpretację mojego badania rezonansu magnetycznego g łowy. Dodam, że byłam kierowana z powodu wysokiego poziomu prolaktyny - 257 i zawrotów głowy oraz zaburzeń widzenia. Miałam podejrzenie guza przysadki, a teraz to już nie wiem co mi jest. Proszę o pomoc
Badanie obrazach T1, T2, PD zależnych MR głowy wykonane w płaszczyźnie osiowej i strzałkowej oraz w sekwencji FLAIR i opcji dyfuzji z dożylnym podaniem środka kontrastowego, ze szczególnym uwzględnieniem przysadki.
Układ komorowy położony pośrodkowo, nieprzemieszczony, nieposzerzony.
Przestrzenie podpajęczynówkowe symetryczne, odcinkowo poszerzone na sklepistościach płatów czołowych.
Po stronie lewej w korze płata skroniowego u jego podstawy widoczne jest ognisko hyperintensywne w obrazach T2 i FLAIR o max długości 7 mm, hipointensywne w obrazach T1 odpowiadające najprawdopodobniej zmianie naczyniopochodnej niedokrwiennej.
W centrum semiovale po stronie lewej podobna zmiana o 5mm.
W lewym płacie skroniowym w obrębie kory, nieco bocznie od zakrętu hipokampa widoczne jest ognisko hyperintensywne w obrazach T2 i FLAIR o nieco nieostrych zarysach, maks. średnicy 9 mm, zmiana ma pośrednią intensywność sygnału w obrazach T1.
Obraz raczej przemawia za zmianą naczyniopochodną i niedokrwienną, jednak nietypowa lokaliazja i brak rozsianych zmian niedokrwiennych w mózgowiu może również przemawiać za zmianą o charakterze demielinizacyjnym.
Po dożylnym podaniu środka kontrastowego ognisko nie ulega patologicznemu wzmocnienie. Drobne ognisko niedokrwienne widoczne jest w centrum semiovale po stronie lewej o długości 5 mm.
Wskazana kontrola za 3 miesiące.
Poza tym intensywnośc sygnału istoty białej i szarej mózgowia jest prawidłowa.
Nie stwierdza się cech procesu rozrostowego.
Badanie MR przysadki z dożylnym podaniem środka kontrastowego (badanie dynamiczne)
W badaniu dynamicznym nie stwierdza się obecności makro i mikro gruczolaka. Szypuła przysadki położona pośrodkowo, nieprzemieszczona, nieuciśnięta. Nerwy wzrokowe i skrzyżowanie wzrokowe morfologicznie prawidłowo

Ania 2012-10-23, 00:04