Wynuk MRI

Dzień dobry,
chciałabym poprosić o zinterpretowanie mojego wyniku MRI z dnia 29.01.2015 . Przypomnę że jestem osoba po wypadku samochodowym w 2008 roku,mam 25 lat, nie mam węchu, widzę podwójnie na jedno prawe oko, mam zaburzenia równowagi, bóle głowy a także problemy z pamięcią.
Wynik MRI :
Badanie wykonano w sekwencjach SE T1 itd. z dożylnym podaniem kontrastu,w płaszczyznach czołowych,strzałkowych i poprzecznych,w warstwach o grubości 5 mm.
Rozległe strefy porazowej porencefalii otoczone bliznami glejowymi w płatach czołowym i skroniowym po stronie lewej oraz znacznie mniejsze w iegunach czołowym i skroniowym po stronie prawej.
Ciało modzelowate zwężone w zakresie kolana ,jednorodne.
Struktury pnia mózgu zmian nie wykazuje.
Nieregularna strefy gliozy w podkorowej warstwie robaka i obu półkul móżdżku (bardziej nasilone po stronie prawej) z cechami zaniku korowego móżdżku.
Układ komorowy w normie szerokości ,nieprzemieszczony.
Szerokość przestrzeni podpajęczynówkowej poza opisanymi strefami porencefalii w normie.
MAŁY NACZYNIAK ŻYLNY W PRAWEJ PÓŁKULI MÓŻDŻKU. Poza tym cech nieprawidłowego wzmocnienia pokontrastowego ani ognisk restrykcji dyfuzji nie ujawniono.
Wnioski: Zmiany degeneracyjne.pourazowe w płatach czołowych o skroniowych oraz móżdżku.

p.s WYPADEK KOMUNIKACYJNY W 2008 r, ,śpiączka, dodam że mam pełno utworzonych dziur których niie było w koścu czaszki tzw.proces rozpuszczania się kości czaszki i jakby zapadnięta cześć prawej kości czaszki którą Mi wtsawiono po wypadku (własna)

Marlena 2015-02-08, 19:57