Forum neurologiczne » Neurologia » Wyniki rezonansu magnetycznego

Wyniki rezonansu magnetycznego

Witam, ze względu na długie oczekiwanie do neurologa, bardzo proszę o wcześniejszą opinię dotyczącą poniższego opisu badania rezonansem magnetycznym:
Badanie wykonano w sekwencjach SE(T1 - ax), TSE (T2 - ax,cor,sag), FLAIR (T2 - ax) i po podaniu kontrastu SE (T1-ax, cor, sag) DWI, ADC.

W istocie białej obu półkul nieliczne drobne rozsiane zmiany ogniskowe hiperintensywne w obrazach T2-zal i FLAIR o charakterze zmian naczyniopochodnej niespecyficznej demielizacji.

Innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia i obszarów nieprawodlowego wzmocnienia sygnału po kontraście nie stwierdzono. Rowki zakrętów mózgu, przestrzenie płynowe przymózgowe nieposzerzone. Ciało modzelowate prawidłowej szerokości, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nadnamiotowy i komora IV nieposzerzone, bez przemieszczeń w linii środkowej. Zatoki oboczne nosa powietrzne, bez zmian zapalnych.

Bardzo proszę o opinię. Na badanie zostałam skierowana ze względu na istniejące od kilku lat bóle głowy oraz pojawiające się w ostatnim czasie zawroty głowy. Dodam, że podejrzewano u mnie depresję i nerwicę, ponieważ jestem w ciężkiej sytuacji życiowej, z którą sobie nie radze. Czy te nieliczne drobne rozsiane zmiany ogniskowe mogą być efektem mojego stanu psychicznego? Czy to na przykład może być SM lub bolerioza? proszę o poradę.

Ania 2014-07-07, 12:10

Poszukuję informacji o lekarzu Maciej Rzeczkowski Płock neurochirurg, czy ktoś z Was miał kontakt, proszę o informację, moje gg 7781661. Dotyczy operacji L5 S1.

EwaEwa 2014-07-13, 23:13

Pracuje w szpitalu WSZ Płock 24 3646129

anna 2014-07-30, 20:32