Forum neurologiczne » Neurologia » Wyniki Badania MRI

Wyniki Badania MRI

Witam,
Miałam przeprowadzony rezonans magnetyczny. Zgłosiłam się do lekarza rodzinnego z zawrotami głowy, osłabieniem, wrażliwościa na zapchy zwłaszcza dymu z papierosów, bólami głowy, problemami żołądkowo-jelitowymi. Wykryto u mnie helicobaktera na który byłam leczona antybitykami. Wcześniej dostałam skierowanie do okulisty który wykazał że mam nadciśnienie choć ciśnienie tętnicze mam w normie a nawet czasami niskie. Ciśnienie dna oka w normie 18 i 12mm Hg Neurolog zlecił wykonanie rezonansu głowy. Wizyta do konsultacji wyniku dopiero za miesiąc. Proszę o zinterpretowanie mojego wyniku bo nie wiem czy czekać na wizyte czy też pójść prywatnie w celu przyspieszenia leczenia jeśli wymaga tego sytuacja
Wielokomorowa torbiel szyszynki wym 9x7x10mm zbacza na lewą stronę, nie wykazuje nieprawidłowego wzmocnienia sygnału w sekwencjach po kontraście.
Zbiorniki nadsiodłowe wpuklają się w obręb siodła tureckiego w którego dna widoczny rąbek miąższu przysadki grubości 2mm-obraz częściowo pustego siodła.
Wydatniejsze spływy żylne powierzchowne z podstawy prawego płata skroniowego oraz prawej strony namiotu i prawej półkuli móżdżku uchodzące do prawej zatoki poprzecznej(wariant)
Drobny polip w sitowiu przednim prawym. Zmiany przyścienne zmniejszają drożność ujść zatok szczękowych.
Cała reszta jest w porządku
Dziękuję za odpowiedź.

Joanna 2016-03-18, 00:46