Forum neurologiczne » Neurologia » Wynik EEG i TK+angio 8 latki... proszę o pomoc

Wynik EEG i TK+angio 8 latki... proszę o pomoc

Witam serdecznie, na *dzień dobry* zaznaczę, że nie jesteśmy rodzicami biologicznymi.
Moje 8 letnie dziecko uskarżało się na ból głowy, na co dzień jest impulsywna, dość często wybucha, towarzyszy temu złość, nie potrafi kontrolować emocji, bardzo często się obraża, doszukuje negatywnych zachowań u innych a nie docenia pozytywnych.
Jednak te sytuacji dotyczą tylko domu, poza domem (wcześniej przedszkole, teraz szkoła) potrafi się kontrolować. Jest dzieckiem bardzo wrażliwym, powiedziałabym nawet, że nadwrażliwym. Wszystko przetwarza, ocenia, bierze do siebie. *Lubi, nie lubi, pewnie mówiły, a co pomyślą* itd. ... Tłumaczymy rozmawiamy, ale niestety nie jest to łatwe...
Wg mnie jest ruchliwym dzieckiem, może dla niektórych osób za ruchliwym/nadruchliwym. W sytuacjach trudnych dla niej np. gdy ma czytać czego nie lubi zaczyna płakać, rzucać książką, obraża, krzyczy, zamyka się w pokoju, popada w histerię po czym *schodzi z niej* i wykonuje polecenie, ale jest to strasznym kosztem dla nas rodziców... bo codziennie musimy przechodzić przez takie sytuacje :(
Uczy się bez problemu, jest w pierwszej trójce w klasie, ma doskonałą pamięć, ładnie pisze, genialnie liczy. Ma problemy z czytaniem, ale nad tym pracujemy.
Dziecko miało wykonane badania EEG i angiotomograf.
I tak:
*EEG-badanie wykonane w czuwaniu. Czynność podstawową stanowią fale alfa 8-10 Hz o ampl. do 85uV.
W zapisie z przewagą w tylnych odprowadzeniach i po stronie lewej rejestrują się w grupach po kilka fale theta 4-6 Hz o ampl. 80uV. Kilkakrotnie rejestrują się uogólnione serie fal 3,5v - 4 Hz o ampl. do 160 uV. Rz (+) bez wpływu. Fs bez wpływu. HW nasila udział fal theta.
Zapis ze zmianami zlokalizowanymi i uogólnionymi napadowymi, czuły na HW.*

*TK+ANGIO: w obrębie mózgu i móżdżku nie widzimy ognisk patologicznego wzmocnienia po kontraście.
Układ komorowy nieposzerzony.
Komory boczne z wydłużonymi rogami potylicznymi dość wąskie.
Bruzdy między zakrętami kory widoczne. Naczynia podstawy mózgu bez zmian.*

Może powiem, że NIGDY nie było epizodu napadowego.
Lekarz zalecił VINPOTON.
Czy wg Państwa moje dziecko cierpi na jakieś zaburzenia psychiczne? ADHD? ADD? wiem, że na podstawie EEG można wiele takich chorób zdiagnozować. Martwię się całą tą sytuacją. Dziecko jest pod opieką psychologa w celu nauczenia panowania nad emocjami. Jednak pomimo dużej pracy nas rodziców, ciągłej edukacji jak postępować niestety zachowania dziecka są skierowane na nas pt. ja wam pokażę, *nie*, mam was gdzieś, wy mną nie decydujecie...
Byliśmy z dzieckiem u psychiatry, który stwierdził, że ze względu na fakt adopcji, o którym dziecko wie, cały czas na wypróbowuje czy jej nie zostawimy. Jednak wg nas to nie to. Czasem celowo zadaje ból psychiczny, mówi rzeczy które potwornie ranią, przekracza wszystkie możliwe granice, próbuje narzucać swoje.
Dla innych jest cudowna, miła, mówi rzeczy które chcą usłyszeć, manipuluje i dziećmi i dorosłymi.

MamaKatki 2015-05-25, 12:56