Forum neurologiczne » Neurologia » Wynik badania mózgowia i pnia mózgu MR-zanik korowy i zmiany naczyniopochodne

Wynik badania mózgowia i pnia mózgu MR-zanik korowy i zmiany naczyniopochodne

Dzień dobry!
Otrzymałam dziś wyniki badania z tematu i jestem bardzo zaniepokojona. Oto one:
*Badanie MR wykonano w sekwencjach TSE, w obrazach T1 i T2-zależnych, sekwencji FLAIR w płaszczyźnie poprzecznej oraz w obrazach PD/T2-zależnych w płaszczyźnie strzałkowej i czołowej.
Niewielki zanik korowy płatów czołowych i ciemieniowych.
W bocznej części prawego płata czołowego podkorowe ognisko podwyższonego sygnału w obrazach T2-zależnych i FLAIR ok. 10x4.5 mm bez efektu masy-o obrazie wskazującym na zmianę naczyniochodną. Wskazana kontrola za 6-12 miesięcy.
Podnamiotowo zmian ogniskowych o patologicznej intensywności sygnału nie stwierdza się.
W sekwencjach dyfuzyjnych świeżych ognisk niedokrwiennych nie uwidoczniono.
Układ komorowy prawidłowej szerokości i położony pośrodkowo.
Prawidłowy obraz MR struktur pnia mózgu.
Przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistościach obu półkul mózgu i móżdżku prawidłowej szerokości.
Niewielkie zmniejszenie powietrzności u podstawy obu wyrostków sutkowatych.

Badanie MR naczyń tętniczych mózgowia wykonano w sekwencji angiograficznej ToF bez podania SK.

Drożne wewnątrzczaszkowe odcinki tętnic szyjnych wewnętrznych, tętnic kręgowych i tętnica podstawna.
Węższe światło przepływu w odcinku P1 t.tylnej prawej z dopełnieniem odcinka dalszego tej tętnicy przed dobrze wykształconą t.łączącą tylną prawą.
Nie stwierdza się obecności malformacji naczyniowej. *

Kobieta wiek 46 lat.
Stwierdzony ostry ból głowy, krótkie stany splątania i zaburzeń orientacji.
Bardzo proszę o odpowiedź, nie wiem czego się spodziewać i co z tym zrobić.

Magdalena 2016-02-26, 16:03