Forum neurologiczne » Neurologia » Wp造w na zdrowie kilku rezonans闚 magnetycznych z kontrastem

Wp造w na zdrowie kilku rezonans闚 magnetycznych z kontrastem

Witam , podczas ostatniego MRI z kontrastem wysz這 mi nieznaczne podwy窺zenie sygna造 w p豉cie czo這wym- mo磧iwe artefakty. W zwi您ku z tym mam powt鏎zy badanie za 3 miesi帷e. Dodatkowo okaza這 si, i mam drobn malformacj 篡lna DVA w m騜d磬u, w zwi您ku z kt鏎a neurolog zaproponowa豉 mi angio MR. Czy 3 badania rezonansu z kontrastem w ci庵u 3 m-cy s bezpieczne dla mojego zdrowia? i czy przedstawione wy瞠j wyniki s gro幡e dla mojego 篡cia/zdrowia? chcia豉bym zacz望 si stara o dziecko, wie staram si mo磧iwie jak najbardzoej przyspieszy badania i ewentualne leczenie.

a鄂a 2011-04-10, 22:35

Badanie MR nie jest tak szkodliwe jak np. CT czy rtg. Mo積a je wykonywa cz窷ciej bez szkody dla zdrowia. Je郵i chodzi o kontrast, to je郵i po poprzednich podaniach nie wyst徙i造 瘸dne dzia豉nia uboczne to nie ma przeciwwskaza do wykonania kolejnego badania. Kontrast szybko usuwa si z organizmu.
Je郵i chodzi o malformacj 篡ln w m騜d磬u to ju musi oceni j bezpo鈔ednio neurolog, nie wiem nawet czy wyst瘼uj u Pani niepokoj帷e objawy, kt鏎e mog造by si z ni wi您a.

neuron 2011-04-10, 22:45

Malformacja wysz豉 przypadkowo, MR mialam robiony w zwiazku z zawrotami g這wy i poniewa w rodzinie wystapil przypadek SM, ale wysz這 tylko nieznaczne wzmocnienie sygna逝 w przednim placie czolowym, ok 1 cm ale niespecyficzne dla demielinizacji...dlatego mam powt鏎zy badanie za 3 miesi帷e. i zastanawiam si czy w czasie oczekiwania na nie moglabym sobie ju prywatnie zrobic angio MR we w豉snym zakresie.martwi mnie te wyniki, a chcia豉bym zacz帷 starac si o dziecko. Je郵i moglabym, to czy moge to zrobic bez zadnego skierowania? i czy to badanie jest w jakis spos鏏 bolesne?
dzi瘯uj za odpowied

a鄂a 2011-04-10, 23:03