Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Widoczne ognisko hyperintensywne w warstwie nadkomorowej a drętwienie rąk i pieczenie palców

Widoczne ognisko hyperintensywne w warstwie nadkomorowej a drętwienie rąk i pieczenie palców

W warstwie nadkomorowej widoczne ognisko hyperintensywne we flair i obrazach T2 zależnych

Badaniegłowy w obrazach T1, T2/sag.ax/flair. DWI/ax T1/ax.sag, cor/po podaniu paramagnetycznego srodka kontrasoweego iv.

W istocie białej prawej półkuli mózgu, w warstwie nadkomorowej widoczne ognisko hyperintensywne we flair i T2 zaleznych obrzach srednicy maksymalnej około 10 mm i dwa mniejsze o około 4 mm kazde, nie ulegajace wzmocnieniu kontrastowemu.-obraz niecharakterystyczny, moze odpowiadać niespecyficznej demielnizacji ( borelioza?) lub zmianie naczyniopochodnej. Podbnego charakteru mniejsza zmiana do porzodu jąder podkorowych prawej półkuli mózgu.Poza tym patologii w zakresie mozgowia nie uwidoczniono.Przesterzenne płynowe przymózgowie prawidłowe.UKN nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń. KOmora czwarta prawidłowa.
Objawy:
Od kilku miesiecy mam dretwienie rak w czasie snu , szczególnie rano budze sie i sa zdretwiałe, wrecz pieczenie palców, brak czucia szczególnie 4 i 5 palca, wczesniej bolała mnie lewa noga od posladka az po stopę i stawy. Byłem u neurologa i miałem badania nadgarstków (wyniki w normie choc sprzęt nie chciał działas kilka razy , wiec myśle, ze mało to miarodajne) dostałem leki i zastrzyki troche przeszło, ale nadal lewa noga jest jakas inna -pobolewa, a dretwienia rak wróciły. Od lat jestem alergikiem mam jednostajne szumy uszne- przyzwyczaiłem sie. Jednak ponadto od kilku miesiecy pojawiły mi sie b.silne krótkotrwałe szumy uszne ( trwa to ułamek sekundy) szczególnie jak zasypiam i nad ranem, wybudza mnie to , mam problemy ze snem...budze sie obolały w okolicach szyi, ramion , tyłu głowy, ( używam zagłówka leczniczego), a takze szumy niskiej czestotliowści ( cos w rodzaju tzw. *brumienia*). Dodatkowo jeśli długo pracuje jestem głodny, czuje senność. Mniej wiecej w okresie brania zastrzyków na bóle lewej nogi miewałem bóle lewego oka i kilka razy problemy ze wzrokiem( obraz za mgła) oraz takie dziwne jasne pręgi w górnym polu widzenia. Prosiłem neurologa o zdjecie czy badanie MRI odcinka szyjnego kregosłupa i zabiegi czy masaże, powiedział , że nie widzi potrzeby..!! Martwie sie tym wszystkim, szukam pomocy, tym bardziej nie moge spokojnie spać...prosze o pomoc.

Dodatkowo miałem robione kilkunastominutowe badanie uszu i głowy w słuchawkach ( nie pamietam wahowej nazwy tego badania), gdzie jak wskazał lekarz,wyszły odwrócone parametry pomiedzy I-III a III-V tj. I-III wynik: 1.96, III-V wynik: 2.28, I-V wynik: 4.24

Wojciech 2012-03-21, 22:46