Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Utrata równowagi bez diagnozy

Utrata równowagi bez diagnozy

Witam!
Od kilku lat cierpię na zaburzenia równowagi.Od października dolegliwości nasiliły się.Byłam w szpitalu na oddziale neurologicznym ale nie ustalono przyczyny.Zrobiłam wiele badań a nadal nikt nie wie co z tym robić.Z badania dopplerowskiego:zagięcia naczyń pomiędzy C6/C5 z niewielkimi zaburzeniami przepływu w prawej VA oraz zagięcia obu naczyń pomiędzy C4/C3/C2 z wyraźnymi zaburzeniami przepływu zwłaszcza w lewej VA.
Badanie laryngologiczne:Próba wahadła zaburzona skokowo przy spojrzeniu w lewo,optokineza o obniżonym wspólczynniku nadążania przy spojrzeniu w lewo,nieregularne salwy oczopląsu w lewo przy próbie położeniowej na lewym boku.Próby kalorycznej nie ukończyłam z powodu silnych zawrotów.Przy zniesieniu bodźca wzrokowego zaobserwowano nierówność źrenic.
Badanie okulistyczne w porządku.
Rezonans kręgosłupa szyjnego:C4/C5-dyskretne wyostrzenia tylno-boczne,C5/C6 niewiekie wyciągnięcia kostne zwłaszcza tylno-lewob z uwypukleniem materiału tarczy,kanał kręgowy z niewielką impresją na worek oponowy ze zwężeniem lewego otworu międzykręgowego.Reszta w normie.
Kręgosłup piersiowy:Cechy odwodnienia tarczy na poziomie Th8/Th9.Na poziomach Th7/Th8,Th8/Th9 dyskretne uwypuklenia pierścienia włóknistego (2mm) bez cech stenozy kanału.
Kręgosłup lędźwiowy:L3/L4 lewostronna przepuklina z impresją na lewy korzeń nerwowy.Zwężenie otworu międzykręgowego.L4/L5centralna portruzja materiału tarczy(4mm).Kanał kręgowy na tym poziome-9,3mm.L5/S1 uwypuklenie materiału tarczy.Kanał kręgowy12,5 mm.W trzonach L1 i L3 wysepki tłuszczowe.
Zmiany zwyrodnieniowe obu kolan.
Mam 39 lat i zależy mi na tym by normalnie funkcjonować, co w chwili obecnej jest niemożliwe.Tracę równowagę po kilkunastu metrach spaceru.Tabletki dotleniające dają minimalną poprawę.Nie wiem,co dalej robić bo lekarze rozkładają ręce.

Małgorzata 2012-12-12, 10:11