Forum neurologiczne » Neurologia » Usztywnienie przełyku

Usztywnienie przełyku

Od dziecka mam problemy z czkawką oraz z uczuciem usztywnienia przełyku. Mam wrażenie, że mój przełyk się wydłuża i usztywnia, czuję w nim *kruczenie* jakby przesuwało się powietrze od żołądka do gardła, muszę przyjąć pozycję stojącą lub dość mocno odgiętą do tyłu. Towarzyszą temu mdłości, ślinotok (jestem po wycięciu guzka ślinianki, a ślinotoki występują u mnie bardzo często), czasem ból podobny do bólu czkawkowego. Taka sytuacja pojawia się zawsze kiedy jem nerwowo lub wypiję napój gazowany, ale również po spożyciu różnych potraw w restauracji itp. Próbowałam różnych leków na układ pokarmowy, uspokajających oraz przeciw chorobie lokomocyjnej i niestety nic nie pomaga. Od lat leczę się na refluks żołądkowo-przełykowy (mam przepuklinę), mam również zaburzenia rytmu serca. Ostatnio czytałam o nieprawidłowym funkcjonowaniu nerwu błędnego i zaczęłam się zastanawiać, czy te problemy nie są z nim właśnie związane. Bardzo utrudnia mi to życie i wyłącza mnie całkowicie z możliwości spożywania posiłków poza domem.

Jola 2013-01-11, 23:07