Forum neurologiczne » Neurologia » Ucisk w potylicy przy przeważających falach theta w okolicach czołowych

Ucisk w potylicy przy przeważających falach theta w okolicach czołowych

Witam serdecznie, mam 21 lat i od ponad 3 miesięcy mam ucisk w potylicy.

Lekarz neurolog przepisał mi nootropil i Depakine (abym nie czuła lekkiego drgania głowy). Od 3 dni zazywam leki, ale ucisk nie utępuje. Po nootropilu usypiam bez problemu, a miałam być bardziej pobudzona :(
Wiem, że będę musiała zrobić rezonans. Bardzo prosiłabym o jakąś diagnozę/ przypuszczenia, rady! Bardzo się boję, że to moze być guz ...

Zrobiłam EEG (na podstawie tych wyników zostaly przepisane mi leki).:
*W oklicach czołowych z przewagą po lewej rejestrują się grupy fal theta 6 Hz o ampl. 50 uV.
Hv nasila zmiany i powoduje ich synchronizację woltaż wzrasta do 120 uV. Czynność podstawową stanowi dosyć regularna czynność alfa 9-10 Hz o ampl. do 30 uV.
Rz wyrażona.
Orzeczenie :
zapis czuły na Hv, wykazuje sporadyczne zmiany uogólnione z przewagą po lewj-wyrazniej w okolicach czołowych.*

Monika 2011-03-17, 21:51

Pani Moniko, dziękuję za opis. Jednak na podstawie samego opisu nie jestem w stanie dużo powiedzieć. U niektórych osób mimo nieprawidłowego EEG nie występują żadne objawy. Należy ostatecznie i tak wykonać MR głowy.

neuron 2011-03-18, 15:32