TK głowy

Wynik badania:* Stan po kraniotomii potyliczno-ciemieniowej lewostronnej i zaklipsowaniu tętniaka tętnicy tylnej mózgu lewej.W lewym płacie potylicznym widoczna parencefalia o wym.44 x 47 x 58 mm.W obrębie siodła tureckiego widoczna hiperdensyjna zmiana o wym.10 x 7 x 12 mm, nie wykazujaca wzmocnienia kontrastowego do dalszej diagnostyki ponieważ w badaniu angio CT wykluczono tętniaka.Wskazane badanie MR.Struktury środkowe mózgu nie są przemieszczone.Róg potyliczny lewej komory bocznej retrakcyjnie poszerzony,poza tym układ komorowy w normie.Przestrzenie płynowe na sklepistości mózgu i móżdżku w normie.Objęte badaniem części kostne bez podejrzanych zmian ogniskowych.*
Nadmieniam, że operacja była przeprowadzana 20 lat temu.Od tamtej chwili mam prawostronne ograniczenie pola widzania i rzadkie / 1 raz na rok, lub dwa/ ataki padaczki.Zmiana, która niepokoi pojawiła się w 2009r., a więc 15 lat po operacji.Nie wiem co robić, bo przecież RM ze względu na klipsa w głowie nie mogę się poddać.Proszę o radę.

Ela 2014-09-29, 17:53