Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Szybkie i krótkotrwałe mioklonie w czasie snu u dziecka

Szybkie i krótkotrwałe mioklonie w czasie snu u dziecka

Mój synek ma 3 latka. Od pewnego czasu ma dziwne objawy. Chodzi o to że ma tzw.mioklonie w czasie snu. Pojawiają się przez całą noc w różnych odstępach czasu,są szybkie i krótkotrwałe-buzia,rączki,nóżki. Raz w tym czasie otworzył oczy a gałki były uniesione do góry. W dzień nie mogę zaobserwować bo cały czas jest w ruchu. Jedyne co jest dziwne gdy się położy to albo chowa rączki pod pupę albo trzyma je razem. Zauważyłam też ze dwa razy że na kilka sekund zapatrza się przed siebie jakby na coś. No i ostatni objaw to że czasami ale rzadko unosi na chwilę oczka do góry,dodam że to się zdarzało już ok.1,5 roku temu. Synek jest dzieckiem nerwowym,bardzo emocjonalnym. Proszę o pomoc,o czym mogą świadczyć takie objawy. Bardzo się o niego boję,a mąż tylko swoje-że szukam mu chorób. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zapomniałam dodać że jak śpi tak bardzo głęboko to tych mioklonii jest bardzo mało albo nie ma wcale.

Muszę dopisać jeszcze dwie ważne rzeczy. Synek ma czasem problemy z wysłowieniem się,tak jakby zapomniał słowa,a gdy jest zdenerwowany zająkuje się. Natomiast ja będąc w ciąży brałam przez 3 m-ce Depakine ze względu na depresję,niestety nie wiedziałam że jestem w ciąży. Tak poza tym synek na pierwszy rzut oka wygląda na okaz zdrowia-duży,rumiany,silny z dobrym apetytem i wielką chęcią do zabawy.

Właśnie zauważyłam że w ciągu dnia też są te drgania.

Sylwia 2012-03-12, 00:16

Najlepiej udać się do neurologa dziecięcego. Nie można wykluczyć, że mogą to być objawy padaczki. Dlatego warto wykonać diagnostykę w tym kierunku.

neuron 2012-03-18, 19:53

Sylwia, napisz jak tam synek mój ma 2 latka i też ma takie objawy jak Twój synek.
Badania EEG ok obserwacja neurologiczna też ok

gosia 2012-04-12, 14:38

Witaj Gosiu. My jestesmy w trakcie diagnostyki,17.04 EEG. Jak maly da sobie zrobic to napisze co wyszlo. Pani neurolog podejrzewa epi. Objawy u malego sa nadal,ale juz o mniejszym nasileniu. A jak to wyglada u Twojego synka?

Sylwia 2012-04-14, 21:05

Napisze jeszcze raz bez polskich znakow bo cos sie pochrzanilo. A wiec jestesmy w trakcie diagnostyki,17.04. EEG i jak maly da sobie zrobic to napisze co wyszlo. Pani neurolog podejrzewa epi. Objawy u malego sa nadal ale juz o mniejszym nasileniu. Napisz mi jak to wyglada u Twojego synka.

Sylwia 2012-04-14, 21:12

Witaj, u nas synek ma mioklonie podczas snu, rusza nogą, ręką, ustami. są to takie zrywy. W ciągu dnia jedynie czasami poruszą mu się stopy, ale bardzo dyskretnie. W nocy synek czasami ma bóle nóg. Neurolog podejrzewa ze może to byc zespół niespokojnych nóg. EEG ma prawidłowe.
Na innych forach znlazłam opisy mam gdzie dzieci maja nieprawidłowe eeg i mioklonie i lekarze nie podejmują leczenia. dzieci są małe układ nerwowy dojrzewa, skutki uboczne leczenia natomiast moga być gorsze niż te te całe mioklonie.
Twój synek ma objawy w ciągu dnia szczególnie te zapatrywania więc może to rzeczywiscie padaczka, ale wcale nie musi być. napisz jak po EEG

gosia 2012-04-15, 10:25

Diagnoza i terapia procesów integracji sensorycznej, więcej informacji na Gabinet Integracji Sensorycznej Siódemka. Konsultacje psychologiczne.

Senso 2012-04-17, 20:46

Jest wynik. Padaczki nie ma ale zapis jest nieprawidlowy. Byc moze dlatego ze maly w czasie badania byl zmeczony(godz.18),zdenerwowany i doslownie telepal sie ze strachu. W piatek mamy wizyte to zobaczymy co na to Pani doktor.

Sylwia 2012-04-18, 22:52

To dobrze, ze nie ma padaczki. U nas Eeg było prawidłowe ale tez sie martwię. Te nocne mioklonie sa takie nienaturalne. Moj maz tez je ma ale nie tak duzo jak synek. Pozdrawiam serdecznie

Gosia 2012-04-19, 08:21

Piszesz ze Twoj maz tez ma mioklonie. Otoz moj maz tez je ma ale rowniez jak u Was o mniejszym nasileniu. Moze to po prostu dziedziczne. Ja im wiecej o tym mysle tym wiekszy mam metlik w glowie ale my mamy co jest naturalne bardzo martwimy sie o swoje dzieci,przynajmniej wiekszosc mam. Gosiu podam Ci moj adres,jak bedziesz miala ochote to pisz do mnie.

Sylwia 2012-04-19, 19:36

Witam
Jestem mamą niespełna 2 letniego chłopca, mój syn od jakiegoś czasu zaczął robić podobne rzeczy co u waszych dzieci, mianowicie podczas zasypiania ,lekki odlot zaczyna chodzić to ręka to noga , puls ma przyśpieszony, czasami pojawiają się zrywy ale rzadko. Bardzo się zmartwiłam i dziś byłam u neurologa dziecięcego, zlecił eeg pewnie dopiero za miesiąc się dopcham:( Te dziwne ruchy są do 30 minut później słabną , podczas snu znów się pojawiają ale delikatnie w postaci poruszenia paluszka palca czy u nóżki....gorzej jest jak się znów wybudza bo seria się powtarza...boję się go zaszczepić bo nie wiem co to może być !!! nadmienię ,że jest błyskotliwym chłopcem, ruchliwym ....

kasia 2012-07-28, 22:10

Witam serdecznie,
jestem mamą trzylatka, mój syn ma identyczne(!!) objawy jak Pani synek (p.Kasia)jest przy tym również bardzo bystrym i energicznym chłopcem...Neurolog kazała nam przemyśleć wykonanie bad. eeg, ale bez pośpiechu...mąż upiera się, że to niedojrzałość układu nerwowego. Chciałabym zapytać jak wynik badań Pani synka?? Pozdrawiam serdecznie!!

Iwona 2012-09-25, 22:21

Witam jestem mama 1,5rocznego synka.Gdy skaczyl 3mies zaczol mies mioklonie poszlam do neurologa zrobilismy eeg 2 wyniki byly dobre a za 3 razem nie wyszly zmiany dostaje leki ale duej poprawy niema.Jestem zalamana

maria 2013-04-26, 17:37

Witam, mój synek ma 12 miesięcy, mioklonie zaczęły się jak miał 4 miesiące. Oprócz tego często wybudza się ze snu i płacze. Dwa razy miał wykonywane eeg, wyszły idealnie. Ja jednak się martwię. Na youtube jest dużo filmów z takimi zrywaniami i tam w każdym takim przypadku dzieci miały wykonywany rezonans głowy.

kamila 2013-09-19, 21:58

Troche sie denerwuje ale do jutra juz niedaleko. Pozdrawiam Ciebie i synka.

Sen 2013-09-20, 15:14

Strona: 1  2 |