Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Szybkie i krótkotrwałe mioklonie w czasie snu u dziecka

Szybkie i krótkotrwałe mioklonie w czasie snu u dziecka

Drogie mamy, dajcie proszę znać co z Waszymi dziećmi? Mój 14 miesięczny syn ma tak samo i strasznie się martwię :(














Agnieszka 2016-01-24, 01:14

Mój dwulatek także przechodzi coś takiego. Wizyte u pediatry mamy za tydzień, na pewno będę nalegać na neurologa. W ogóle nie podejrzewałam,że to może być coś patologicznego, dopóki przypadkiem nie natknęłam się na wątek na jednej z grup na FB dotyczących zapatrywania się dziecka. Moje dziecko wielokrotnie w ciągu dnia potrafi się zamyślić. Byłam przekonana,że to zupełnie normalne, w końcu szybko się rozwija, dużo musi przetrawić, ale niektóre mamy sugerują,że są to objawy padaczki. Jak zaczęłam czytać o padaczkach u dzieci, to natknęłam się też na te mioklonie, które także wydawały mi się normalne, bo w sumie to takie odpoczywanie zmęczonych mięsni po całym dniu. Przyjrzałam się jednak temu zjawisku i zobaczyłam,że mój syn ma je praktycznie całą noc. Nie oznacza to,że całą noc drży lub się wzdryga, chodzi bardziej o to,że *skacze* mu paluszek, albo nóżka. Wiadomo,że jestem bardzo przerażona, moje dziecko rozwijające się bez zarzutu ma objawy padaczki... szok... Mam nadzieję,że wszystko skończy się dobrze. Jeśli zaglądają tu jeszcze mamy dzieci z podobnymi problemami, to będę wdzięczna za znak, jak to się u Was rozstrzygnęło.

S.E.L. 2017-02-01, 19:47

Moja corka od urodzenia ma mioklonia przysenne, a właściwie tiki nerwowe. Czasami zanikaja jak jest mocno przytulona. Męczymy sie z lekami nocnymi, zrywami, sporadycznie. Mąż w dziecinatwie przechodzil leki nocne i wyrosnal. Teściowa twierdzi ze corka wyrosnie z tego. Bylam u neurologa na badaniu. Stwierdzila ze wszystko jest ok, zdrowa dieta warzywa i jezeli lęki sie beda ciagle pojawiac to zglosic sie na eeg glowy. Ja dalej sie martwię. Podczas emocji tiki sie nasilają zezuje przygryza. Udalo mi sie ja nagrac i dalej nie wiem gdzie pójść czy do neurologa czy gdzieś indziej. Dodam ze Blanka 4latka, ma siostre 2latka, podobne tiki zaczely wystepowac ale bardzo słabe

Klaudyna 2017-02-06, 22:36

Mój synek 6 msc dokładnie to samo przy zasypianiu zrywy raczek i nozek a potem w nocy skacze paluszk nóżka proszę napiszcie jak to u Was soe skończyło

Iza 2017-02-07, 22:16

Nie popadajcie w panikę bo jak człowiek się naczyta to zaczyna obserwować i schizowac tez to przerabiAlan

Ela 2017-02-08, 10:34

Czesc. Moj synek teraz 15miesiecy od 4 miesiaca zaczely sie przygody ze snem. Ma takie same objawy, mioklonie praktycznie cala,noc, czesto sie wybudza ale nie placze. Kreci sie I wierci cala noc. Tez chowa raczki pod pupe jak sie go kladzie a tak rozwija sie bardzo dobrze. Czy mozecie napisac co sie okazalo w waszych lrzypadkach?

Viktoria 2017-03-09, 20:18

Strona: 1 | 2