Forum neurologiczne » Neurologia » Szumy, buczenie z lewej strony głowy

Szumy, buczenie z lewej strony głowy

Witam!
Od 4 lat mam szumy w lewej strony głowy,takie buczenie.Szum ten trwa od rana do wieczora,jednostajnie, po przebudzeniu się czuję się zmęczona i zawsze boli mnie głowa(plus szumy).Mam 30lat,nie palę,nie piję,śpię po 8-9 godzin.Neurolog zleciła badanie dna oka-stwierdzono niewielkie stwardnienie tętnic,następnie zlecono rezonans magn. głowy-*stwierdzono obecność ognisk podwyższonego sygnału w obrazach T2-zależnych i w sekwencji FLAIR o śr.3-4mm,zlokalizowanych ku tyłowi od trzonów komór bocznych.Ogniska nie ulegają wzmocnieniu kontrastowemu ani ograniczeniu dyfuzji,mają charakter naczyniopochodny.*Pozostałe w normie. Nadmieniam,że ostatnio jakoś kręci mi się w głowie i mam jakby *brak zasilania* w tlen,jakby na sekundę mój mózg nie miał dopływu tlenu.Bardzo proszę o pomoc,planuję zajście w ciążę,ale najpierw chciałabym sie czegoś dowiedziec,co mi jest.Neurolog powiedziała,że przyczyny mogą być różne,ale nie dała mi żadnych wskazówek co mam dalej z tym robić. marysia

Muszę jeszcze nadmienić,że mam niskie ciśnienie- 90/60 puls ok.60

Dodam,że staram się jeść zdrowo,gotuje na parze,wyniki HDL,LDL,cholesterol w normie, a przy wykonywaniu badania rezonansu magnetycznego podano mi kontrast

Marysia 2012-01-20, 17:20

Ciśnienia tętnicze są niskie. Najlepiej dosalać potrawy, pić kawę, oczywiście z umiarem, ponadto płyny 1,5-2l na dobę.
W MR nie ma nic niepokojącego.
Warto udać się jeszcze do laryngologa i wykluczyć przyczyny laryngologiczne, które mogą być właśnie przyczyną owych dolegliwości.

neuron 2012-01-22, 12:23

Dziękuję za odpowiedź

marysia 2012-01-23, 17:10