Forum neurologiczne » Neurologia » Sztuki walki przy zmianami w prawej okolicy sktoniowej w EEG

Sztuki walki przy zmianami w prawej okolicy sktoniowej w EEG

Trenuje sztuki walki ale nie mogę uzyskać badań uprawniających do walk, przez błędny zapis eeg. W 2008 roku uległem wypadkowi przez który mam gorszy wynik eeg. Byłem leczony u neurologa ale nie pomogło(nie zmieniło zapisu eeg). Brałem tabletki tegretol.

EEG:
Zapis nieprawidłowy z nasilającymi się w czasie aktywacji Hv zmianami zlokalizowanymi w prawej okolicy skroniowej w postaci grup fal wolnych delta-theta 1,5-4 Hz do 100 uV - na tle przyspieszonej czynności podstawowej alfa-beta 8-13-18 Hz do 40-70 uV
Fotostymulacja nie zmienia obrazu eeg.
Reakcja blokowania zaznaczona.

Tomografia komputerowa:
W obrębie jąder podkorowych po stronie lewej obecne drobne ognisko hypodensyjne o śr. ok 5mm. Poza tym uwidocznione struktury mózgowia bez uchwytnych w TK zmian patologicznych. Nie stwierdzono ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego.
Układ komorowy bez cech przemieszczenia, nieposzerzony.
W badaniu w oknie kostnym zmian nie uwidoczniono.

Czy da się zrobić coś by wynik eeg był poprawny na tyle bym mógł uzyskać badania uprawniające do walk?

Neurolog który mnie leczył stwierdził, że nie mogę uprawiać sportów walki, więc poszedłem do drugiego który stwierdził, że nie widzi żadnych przeciwwskazań.

Rafał 2012-02-05, 22:20

Wynik eeg może być nieprawidłowy po urazie. Ważna jest klinika, czy występują napady padaczkowe, albo inne objawy wykluczające możliwość walk. Samo eeg może być już trwale nieprawidłowe, ale także stosowanie leków może pozytywnie wpłynąć na zapis.

neuron 2012-02-07, 19:05

Zadne napady padaczkowe nie wystapily, bole glowy tez nie. Tabletki ktore zazywalem niestety nie pomogly.
Czyli moge brac udzial w zawodach bez obaw o moje zdrowie ?

Rafał 2012-02-07, 19:48

Niestety trudno wypowiedzieć się bez bezpośredniej wizyty. Na własną odpowiedzialność oczywiście może Pan brać udział w takich zawodach. W razie dalszych wątpliwości dobrze aby wypowiedział się jeszcze 3ci specjalista.

neuron 2012-02-07, 20:40