Forum neurologiczne » Neurologia » Szkodliwość badania EEG w ciąży

Szkodliwość badania EEG w ciąży

Jestem obecnie w 28 tygodniu ciąży i miałam robione badanie EEG. Czy to badanie jest bezpieczne dla dziecka?
Poza tym na wyniki muszę poczekać do poniedziałku, a chciałam sie dowiedzieć czy to co się działo ze mna podczas tego badania jest naturalne, czy może oznaczać jakieś nieprawidłowości.. otóż po podłączeniu kazała mi co jakiś czas otwierac i zamykać oczy. Wszystko było okey dopóki nie włączyła tego mrygającego światła. Im szybciej ono mrygało tym bardziej robiło mi się słabo i duszno. Poprosiłam więć o uchylenie okna, ale i tak nic to nie dało. Poza tym strasznie mnie zaczęło na tej kozetce nosić i byc niedobrze. Miałam ochote choć na chwilę wstać i pochodzić, bo wydawało mi się że te mdłości wtedy przejdą. Potem jak juz wyłączyła to światło kazała mi pani leżeć i oddychać spokojnie i głęboko. Dopiero wtedy powoli lepiej mi sie robiło, aż wszystko w końcu ustało. W trakcie ta pani rzuciła jeszcze do mnie żebym spróbowała nie ruszać powiekami, bo chyba mi *chodziły* ale ja nawet tego nie zauważyłam.

Czy to jest naturalny odruch na to badanie u osoby zdrowej czy nie? Bo boje sie wyników...

Prosze o szybka odpowiedz:)

Angelika 2010-05-15, 14:59

Badanie nie jest szkodliwe dla maleństwa. Całe badanie ma na celu wykrycie zmian odpowiadających padaczce. Te światła mają na celu sprowokować wywołanie nieprawidłowego zapisu. Na podstawie tylko Pani obserwacji nie mogę powiedzieć jaki będzie wynik badania. Dlatego trzeba torszkę poczekac na interpretację samego zapisu oraz rekacji na bodźce.

neuron 2010-05-22, 16:18