Forum neurologiczne » Neurologia » Szanse na odzyskanie mowy i pamięci po niedotlenieniu mózgu

Szanse na odzyskanie mowy i pamięci po niedotlenieniu mózgu

Dzień dobry.
4 listopada mój tata trafił do szpitala. okazało się ze miał wrzoda który mu pękł. stracił bardzo dużo krwi , doszło do zatrzymania akcji serca a więc i do niedotlenienia mózgu - kiedy przywrócono akcje serca poziom Hemoglobiny wynosił 3,5 . 7 listopada tata sie obudzil i sam oddychal reagowal na glos i probowal cos mowic. Niestety 9 listopada znow nastapil krwotok tata przeszedl operacje - usunięto mu żołądek i sledzione. do 15 listopada tata byl podłączony do respiratora , teraz oddycha juz sam , otwiera oczy i patrzy . Kiedy sie do Niego mowi on slucha tylko nie wiem czy on reaguje poprostu na głos czy nas poznaje ? wiem ze moze nie odzyskac pelnej sprawnosci fizycznej, ale czy sa szanse aby znow mowil i pamietał?
Zapomniałam dodać, z tata przebywa na razie w klinice w Niemczech jesli jego stan bedzie na tyle stabilny zeby mozna go bylo przewiesc to bedzie skierowany na rehabilitację w Polsce

Patrycja 2011-11-18, 16:05

W zasadzie trudno wypowiadać się na temat rokowania bez możliwości badania neurologicznego. Można poprosić o konsultację neurologa i od niego bezpośrednio uzyskać pewne informacje.

neuron 2011-11-21, 13:17