Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Sposoby na wykluczenie stwardnienia rozsianego

Sposoby na wykluczenie stwardnienia rozsianego

Trafiłam do szpitala, ponieważ niespodziewanie dostałam ataku paraliżu lewej dłoni oraz lewej części twarzy. Atak ten był poprzedzony *rozmytym obrazem*- trwał ok 10 min i więcej się nie powtórzył, w szpitalu wykonano mi wszystkie badania: tomograf,ekg, etg, rezonans magnetyczny, usg żył, badanie krwi i moczu. Lekarz prowadzący podejrzewa Stwardnienie rozsiane, jednak nie doszło do punkcji, ponieważ lekarz próbował pobrać płyn 2 krotnie i na dalsze kucia się nie zgodziłam. Wyniki ww. badań są w porządku, mam tylko bakterie w moczu- stąd wskazane jest powtórzenie badań po zakończeniu przyjmowaniu leku. Nadmienię, że zażywałam przez 19 dni środki antykoncepcyjne. Czy konieczna jest punkcja w celu wykluczenia SM? czy też istnieje inna metoda wykluczenia tej choroby?

Asia 2011-06-30, 10:32

Zamiast CT powinno zostać wykonane MR i po takim badaniu, jeśli nic nie wyjdzie można rozważyć punkcję lędźwiową, jeśli Pani tak woli. Generalnie jest ona dopełnieniem diagnostyki.

neuron 2011-07-01, 22:35