Forum neurologiczne » Neurologia » Skrót RZ w zapisie EEG

Skrót RZ w zapisie EEG

Witam co to oznacza jezeli w wyniku eeg jest napisane ze brak rz, wyczytalem w internecie ze to podobno moze oznaczac uszkodzenie mozgu ale 100% przekonany nie jestem oraz co to moze oznaczac jesli na wszystkich odprowadzeniach widoczne sa fale theta. z gory dziekuje prosilbym o odpis.














Carbon 2012-05-27, 02:57

RZ to reakcja zatrzymania. Dobrze, jeśli występuje RZ i związane jest z normą. W przeciwnym razie może wynikać to z chorób ośrodkowego układu nerwowego. Aby odpowiedź była dokładniejsza potrzebny jest wywiad chorobowy. Fale theta mogą wiązać się z otępieniem, chorobami metabolicznymi, choroby zapalne, naczyniowe czy zwyrodnieniowe.

neuron 2012-05-28, 19:52

A te theta moze oznaczac nie wyksztalcenie mozgu (uposledzenie) jesli chodzi o wywiad chorobowy to mysle baardzoo woolnoo jak na swoj wiek widze to grajac chociazby w gry typu warcaby i ogolnie jeden psycholog powiedzial ze nie mam wyobrazni przestrzennej i ze mam mocno zaburzone pamiec i myslenie logiczne. a o demencji nie ma mowy bo mam dopiero 19lat.

Błagam podajcie mi nazwy leków na zwiększenie czynności bioelektrycznej mózgu BŁAGAM!!! o ile jest takie coś...

Podajcie mi nazwy leków psychostymulujących dostępnych w polsce błagam!!

Czy taki zapis moze byc spowodowany lekiem przeciwlekowym konkretnie afobanem i czy jesli powtorzylbym badanie tym razem na czysto i jesli zapis bedzie podobny to lekarz byl by mi w stanie przepisac naprawde mocny jakis lek na poprawe kocentracji i jescze czy theta moze swiadczyc o jakims zdenerwowaniu bo lekarze maja rozne wersje powodujacych tworzenie sie tych fal. nie wiem moze moze szukam usprawiedliwienia swojego idiotyzmu pewnie tez nic nie wyjdzie niepokojacego po tym badaniu ale moze tez byc odwrotnie musze powtorzyc badanie bo poprzednie bylo po lekach i jescze jaki lek by mi przepisal dr jesli jakims cudem wyjdzie zle te badanie to znaczy jakie leki sa najczesciej przypisywane na ta thete chociaz niewiem moze sobie cos wkrecam i pewnie sie rozczaruje jak tylko spojrze na wyniki ze sie nie kwalifikuja na takie leki ale kto wie.. jak myslisz neuron?

Neuron odpisz

Carbon 2012-06-24, 22:21