Forum neurologiczne » Neurologia » Silny ból kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego

Silny ból kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego

Witam proszę o interpretację. Wynik jest z 2014 roku. Moja dr stwierdziła, iż jest to wada wrodzona i nie może nic z tym zrobić. Do tego czasu ból mi doskwierał ale nie był tak silny jak dziś. Dziś ból był tak silny i promieniujący, że momentami nie mogłam złapać oddechu, ruch sprawiał większy ból, szczególnie schylanie.. Bardzo proszę o pomoc może jednak można coś z tym zrobić? Oto wynik TK kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego:
Wariant rozwojowy w postaci nietypowego kształtu trzonów L2 i L3. Nieznaczne klinowe spłaszczenie przednio górnej części trzonu L3. Pierwotnie wolne jądro kostnienia tej części trzonu zrośnięte z przednio dolną krawędzią L3. W obrębie sąsiadujących krawędzi trzonów uformowały się wałowate nawarstwienia o charakterze osteofitów. Nierówne obrysy korespondujących blaszek granicznych jak w przypadku niewielkich przepuklin dotrzonowych. Rozluźnienia pierścieni włóknistych L4-L5 i L5-S1 bez istotnego wpływu na worek oponowy. Kanały korzeniowe zwężone w częściach dolnych. Stenozy kanału kręgowego nie stwierdza się.

Maria 2016-12-13, 22:35