Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Silne bóle brzucha z zawrotami głowy

Silne bóle brzucha z zawrotami głowy

Mam prośbę o pomoc. Może ktoś miał podobny przypadek. W listopadzie zeszłego roku rozpoczęły się u mnie z dnia na dzień potworne bóle brzucha z zawrotami głowy. Próbowałem się diagnozować w trybie przychodnianym. Niestety w kwietniu nastapiło zaniewidzenie częściowe (połówkowe)prawego oka kilku minutowe i jego ból a po kilku dniach lekkie opadnidęcie kącika powieki. Brew do dnia dzisiejszego jest wyraźnie o jakieś 5-7 mm wyżej od drugiej. Osłabienie postępował do września gdzie po powrocie do domu ze spaceru na którym czułem się wyjątkowo źle(bardzo silne zawroty głowy,mdłości) nastąpiło pojawienie się drgawek, bardzo silny ból z tyłu głowy wraz z ciepłem, natychmiastowe osłabienie nóg(nogi jak z waty który to stan praktycznie trwa do dzisiaj) i ogromny skok ciśnienia 180/100 z tachykardią ok 180. Po kilku dniach znów zasłabłem i trafiłem do szpitala. Ponieważ do tej pory głównie bardzo bolał mnie brzuch(obok zawrotów głowy i osłabienia) zaczęto mnie diagnozować w kierunku chorób brzucha. Nic nie znaleziono. Mój stan po wyjściu trochę się poprawił jednak po 2 tygodniach znów wystapiły te same objawy lecz nogi całkowicie odmówiły mi posłuszeństwa. Nie mogłem zejść na nich nawet do karetki. Przez kilka tygodni w okresach zasłabnięc miałem podawane kroplówki które pomagały mi na kilka godzin. Od 3 tygodni ma jakieś napady lekkeij nieświadomości. Nie wiem co się dzieje co oczywiście wprowadza mnie w niepokój. Nadmienię iż nie licząc tego że z ledwością już pracuję żyję jak na bombie zegarowej. Najgorzej jest po jakimkolwiek wysiłku. Ze zmian wykryto narośla w odcinku szyjnym (bad rtg) i zwężenie tętnicy bodajże prawej szyjnej o 1 mm. Czy takie zmiany mogą dawać aż takie objawy?

Prawie wrak człowieka. 2010-01-01, 18:18

Na pewno nie uda się odpowiedzieć dokładnie na Pana pytanie ze wzglęgu na brak istotnych informacji np. dotyczących przeprowadzonych już do tej pory badań. To może być zarówno jedna jednostka chorobowa, jak i dwie nakładające się choroby. Na pewno wykluczono u Pana większość popularnych przyczyn bólu brzucha, zostają jeszcze choroby autoimmunolgiczne np. celiakia. Z innych chorób to choroby naczyniowe np. zakrzepica naczyń trzewnych, zator tętnicy krezowej, choroby metaboliczne np. porfiria, może mocznica.
Zmiany w obrębie kręgosłupa szyjnego raczej nie są przyczyną dolegliwości. Co do zwężenia trudno powiedzieć.

neuron 2010-01-01, 19:44

Może warto by wykluczyć porfirię?

podlec 2010-03-13, 12:25