Forum neurologiczne » Neurologia » Ścieńczenie części przysadki

Ścieńczenie części przysadki

Witam,
Mam 25 lat.
Bardzo proszę o poradę czy podany niżej opis MR głowy jest powodem do niepokoju ?
Rezonans miałem wykonywany ze względu na piski w uszach/głowie. Badanie wykazało konflikt naczyniowo nerwowy nerwów VII-VIII co za pewne może być powodem w/w pisków, ale bardziej zmartwił mnie zapis o ścieńczeniu części gruczołowej przysadki, o czym będzie niżej w opisie. Innych objawów niż piski nie zauważam, piski są słyszalne bardziej z lewej strony. Od 2 miesięcy biorę lek BILOBIL, piski w połowie natężenia ustąpiły.

Wywiad:
Piski w głowie, SM ?

Technika badania:
Badanie MR wykonano w sekwencjach FSE, FRFSE, FSPGR, GRE, EPI, w obrazach T1, T2, T2*, FLAIR, FIESTA, DWI w płaszczyznach poprzecznej, czołowej i strzałkowej.
Bez kontrastu.

Opis.
Nie stwierdza się zmian ogniskowych ani zaburzeń swobodnej dyfuzji w obrębie mózgu i móżdżku. Rowki sklepistości i pozostałe przestrzenie płynowe okołomózgowe w granicach normy. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przestrzeń podpajęczynówkowa wnika nieznacznie w obręb siodła powodując ścieńczenie części gruczołowej przysadki. Struktury podwzgórza i okolicy skrzyżowania nerwów wzrokowych bez widocznych zmian. W bezpośrednim sąsiedztwie lewego otworu słuchowego wewnętrznego naczynie modeluje się na kompleksie nerwów VII-VIII (konflikt naczyniowo-nerwowy).

Wnioski:
Obraz struktur mózgowia bez widocznych zmian ogniskowych. Częściowo puste siodło. Konflikt naczyniowo-nerwowy lewego kompleksu nerwów VII-VIII.



Bardzo proszę o interpretację, poradę.
Dziękuję

Damian 2013-08-29, 16:38

Witam
Czy coś wyjaśniło się do obecnej chwili?

Zbyszek 2014-01-10, 10:28

Nie byłem u neurologa ponieważ nie czuję się źle piski są już dużo mniejsze, nie przeszkadzają mi. Wyczytałem że jedynym skutecznym sposobem leczenia jest odbarczanie nerwów od tego naczynka krwionośnego co jest objęte dużym ryzykiem uszkodzenia nerwu i utraty słuchu i czucia w twarzy, więc wolę ten mój piszczek który jak wspomniałem jest już na poziomie niskim, kiedy go słyszę w nocy w absolutnej ciszy. Co do pustego siodła to chyba to nic groźnego.
Tak czy siak muszę się wybrać do lekarza.
Zbyszek czemu pytasz ? Masz podobny obraz MR ?

Damian 2014-02-04, 14:58