Forum neurologiczne » Neurologia » Schudnięcie i odrętwienie prawej nogi, kulenie oraz uciski w głowie

Schudnięcie i odrętwienie prawej nogi, kulenie oraz uciski w głowie

Badanie rezonansu kręgosłupa szyjnego-lordoza szyjna zachowana-trzony kręgów szyjnych krążki międzykręgowe prawidłowej wysokości nierówności blaszki granicznej na górnej powierzchni trzonu C7 na poziomie C3/C4,C4/C5,C5/C6,C6/C7widoczna jest niewielka pośrodkowa wypuklina krążka która modeluje przednią powierzchnię worka oponowego w rdzeniu szyjnym od poziomu C2 do wysokości górnej krawędzi trzonu C4na długości ok 30mm widoczna jest zmiana hyperintensywna w czasieT2 zależnym niewidoczna w czasie T1 zależnym zmiana położona jest pośrodkowo i po stronie prawej i ma szerokość do 5mm w wymiarze AP zmiana ma 5mm rdzeń na tym poziomiezwężony od strony prawej po podaniu środka kontrastowego nie stwierdza się patologicznych wzmocnień w zmianie obraz zmiany nie jest jednoznaczny może odpowiadać zmianie o charakterze demielinizacyjnym mniej prawdopodobna zmiana o charakterze niedokrwiennym lub zapalnym w pozostałych odcinkach rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych proszę o interpretacje wyniku tego badania dodam że moje objawy to zmęczenie nóg prawa noga mi schudła i kuleje na tą nogę prawa ręka jest odrętwiała uciski w głowie dodam że miałem robiony rezonans głowy bez kontrastu który nic nie wykazał

Paweł 2012-04-04, 09:38

Należy zgłosić się do neurologa osobiście. Koniecznie należy jeszcze wykonać powtórne badanie mr głowy z kontrastem. Zmiana do konsultacji także przez radiologa. Do zweryfikowania czy jest to właśnie zmiana demielinizacyjna, niedokrwienna lub pozapalna.

neuron 2012-04-08, 17:44