Forum neurologiczne » Neuroinfekcje, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych » Ryzyko zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych przy zaburzeniach czucia

Ryzyko zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych przy zaburzeniach czucia

Rok temu leżałam dość długo w przeciągu ok.30minut (był to koniec stycznia temperatury minusowe)dodam,że byłam miesiąc po udanej operacji neurochirurgicznej kręgosłupa(usunięcie przepukliny poziomL5-S1).Na drugi dzień po jakiś 7 dodzinach obudziłam się zupełnie*znieczulona*,nie czułam normalnie dotyku,skóra była jakby obca na całym ciele.Miałam zaburzenia węchu,smaku,temperatury-nie czułam czy woda jest zimna czy ciepła.Miałam objawy grypowe tj.ból gardła,kaszel,katar,temp. podgorączkową,której nie czułam bo cały czas było mi zimno.,bolały mnie plecy ,kark,szyja,czułam jakby*przebiegnięcia prądu* w ciele.Przestraszona pojechałam na ostry dyżur.W szpitalu zrobiono mi badanie krwi,moczu i prześwietlenie klatki piersiowej i nic nie stwierdzono a ja czułam się po prostu fatalnie.Po powrocie do domu jeszcze przez miesiąc bolały mnie szyja i plecy, miałam*przebiegnięcia prądu* smak,węch,czucie temp. wróciło.Do tej pory nie mam jednak czucia dotyku,czuję skórę jakby*zagipsowaną*jest to bardzo nieprzyjemne wrażenie zwłaszcza przy dotyku,kontakcie z odzieżą czy wodą.,*mroczki*przed oczami też zostały.Po 3 mies. od wyjścia ze szpitala zrobiłam prywatnie rezonans głowy bez kontrastu i odcinka szyjnego kręgosłupa-nie wykazały żadnych zmian.Ostatnio neurolog i ortopeda stwierdzili ,że najprawdopodobniej miałam zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.Płynu mózgowo-rdzeniowego nie miałam nigdy badanego a dowiedziałam się że nato teraz i tak już za późno.Neurolog podczas badania stwierdził brak odruchów brzusznych.Dodam,że w badaniu krwi płytki krwi mam podwyższone 555tys.Jakie badania mogłabym jeszcze wykonać aby dowiedzieć się co mi się wtedy stało ta znieczulica utrudnia mi zupełnie normalne funkcjonowanie .Z góry dziękuję za odpowiedź

Milena 2010-08-12, 13:34

Na podstawie opisu można podejrzewać przebyte zapalenie opon m-r , jeśli objawy się utrzymują to warto zrobić badanie płynu m-r, trzeba też wykluczyć SM.

Tomoo 2010-08-31, 17:53