Forum neurologiczne » Neurologia » Rozszczepienie białkowo-komórkowe w płynie mózgowo rdzeniowym

Rozszczepienie białkowo-komórkowe w płynie mózgowo rdzeniowym

Witam. Mam 43 lata. Rok temu zdiagnozowano u mnie polineuropatię czuciowo ruchową demielinizacyjno aksonalną w badaniu EMG. W płynie mózgowo rdzeniowym stwierdzono rozszczepienie białkowo - komórkowe oraz podwyższony poziom immunoglobulin ( bezbarwny, przejrzysty, I.kom. 7/3* glukoza 3,6 mmol/l* chlorki 120 mmol/l* O. Pandy*ego: dodatni* O. None-Apelta: dodatni* białko 0,75 g/l* IgG 60,9 mg/l (N: 0,0-34,0)* albumina 492 mg/l (N:0,0-350,0)* Index Link i Tibblinga 0,44* prążki oligoklonalne nie stwierdzono, w surowicy nie stwierdzono. IgG w surowicy 11,5 g/l (N: 7,0-16,0). Lyme IgG i IgM: 0,20 index* ujemny* P/ciała p/Borrelia kl. IgM i kl. IgG ujemne w PMR i we krwi ).
Proszę o interpretację wyników i wytłumaczenie co to jest rozszczepienie białkowo-komórkowe, O.Pandy*ego i O. None-Apelta co to dla mnie oznacza, z czym muszę się liczyć w przyszłości i czy można jeszcze zrobić dodatkowe badania. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Małgorzata 2011-01-31, 15:10