Forum neurologiczne » Neurologia » Rozsiane zmiany demielinizacyjne mózgowia z obecnością wzmacniających się po konraście ognisk aktywnych

Rozsiane zmiany demielinizacyjne mózgowia z obecnością wzmacniających się po konraście ognisk aktywnych

Witam,
Odebrałem wynik rezonansu:
*W obrębie obu półkul mózgowia, w obrębie ciała modzelowatego, prawej półkuli móżdżku oraz prawego wzgórza liczne rozsiane ogniskowe zmiany o charakterze demielinizacyjnym.
Największa zmiana w obrębie płata ciemieniowego prawego 10 mm.
Po podaniu kontrastu widoczne wzmocnienie w pojedyńczych zmianach: w obrębie zmiany w przedniej części prawej półkuli móźdżku i w obrębie obwodowej części prawego płata skroniowego.
Układ nerwowy nadnmiotowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, komora boczna lewa szersza.
Poza tym w mózgowiu nie uwidoczniono innych zmian patologicznych.
Wielkość przysadki w granicach normy.
Rezerwa objętościowa otworu wielkiego zachowana.
Wnioski: Rozsiane zmiany demielinizacyjne mózgowia z obecnością wzmacniających się po konraście ognisk aktywnych.

Doda, że nie mam żadnych zmian klinicznych. Miałem rezonans 10 lat temu i wynik był OK. Skierowanie dostałem jako rutynowa kontrola, ponieważ cierpła mi ręka i czułem mrowienie po prawej stronie na brzuchu.

O czym może świadczyć ten wynik?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Adam 2011-10-24, 21:51

Podany wynik jest najprawdopodobniej zapoczątkowaniem SM

osoba 2011-10-25, 10:35

No właśnie, czy tylko to albo jakaś inna choroba, np Bolerioza?
Mój neurolog mówi co innego.
Dodam, że tego typu objawy jak cierpnięcie ręki lub nogi miałem już dużo wcześniej przed pierwszym rezonansem, który był ok. Sam już nie wiem co to jest

Adam 2011-10-25, 20:41