Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Roznicowanie zmian demielizacyjnych a naczyniowych

Roznicowanie zmian demielizacyjnych a naczyniowych

Witam.Jak dzis pamietam ten dzien jak wrocilem z praktyki na budowie .Mialem wtedy 14 lat i 7 miesiecy i cos sie wydarzylo ,ze trwa to do dzis.Nie czuje wlasnego ciala tak jakby sie dusza odzielila od ciala .Dopiero w wieku 41 lat po badaniu MR stwierdzono SM ale czy ja je mam ?Prazki lGg w PMR -nieobecne,lgG w surowicy -nieobecne. Obecne
Badanie MR wykonano w sekwencjach FSE, FRFSE, FSPGR, GRE, EPI, w obrazach T1, T2, T2*,
FLAIR, FIESTA 3D, DWI w płaszczyznach poprzecznej, czołowej i strzałkowej.
OPIS:
Brak wyniku badania poprzedniego MR glowy .
W aktualnym badaniu MR stwierdza sie w istocie białej podkorowej i okołokomorowej płatów
czołowych i ciemieniowych drobne ogniska ( 5 ) hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i
sekwencji FLAIR - najwieksze w prawym placie ciemieniowym do wielkosci 5-6mm , pozostale
drobniejsze do 4-5mm
Nie stwierdza się zaburzeń swobodnej dyfuzji w obrębie mózgu i móżdżku.
Obraz wymaga roznicowania zmiany demielinizacyjne a naczyniopochodne .
Podnamiotowo nie stwierdza sie zmian ogniskowych .
POza tym
Intensywność sygnału istoty białej i szarej mózgowia jest prawidłowa, bez widocznych zmian
ogniskowych.
Rowki sklepistości i pozostałe przestrzenie płynowe okołomózgowe w granicach normy.
Zaznaczone zaniki korowe mozdzku . Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony.
*W badaniu MR nie stwierdza się cech procesu naciekowego, ekspansywnego ani krwawienia
wewnątrzczaszkowe Prosze Pana Doktora o slowo na temat,ze obraz wymaga roznicowania zmiany demielinizacyjnej a naczyniopochodne.Bardzo mi zalezy .Z wyrazami szacunku.

Blazej 2016-11-05, 11:55