Forum neurologiczne » Neuroinfekcje, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych » Rokowania przy śpiączce wskutek wirusowego zapalenia mózgu

Rokowania przy śpiączce wskutek wirusowego zapalenia mózgu

Mój brat miał uraz głowy. Zapadł w śpiączkę. Okazało się, że ma wirusowe zapalenie mózgu. Ma 20 lat. Czy brat z tego wyjdzie? Jakie są szanse na całkowity powrót do zdrowia? Od czego to zależy?


Pisia 2011-01-08, 02:40

W przypadku wirusowego zapalenia mózgu możliwość terapii jest ograniczona, głównie leczenie jest zachowawcze, a jeżeli znany jest drobnoustrój to czasami możliwe jest zastosowanie odpowiedniego leku. Niestety zapalenie mózgu może prowadzić do powstania trwałego uszkodzenia, ale szanse na wyleczenie oczywiście są. Ważny jest stan ogólny, odpowiedź na leczenie, odpowiednia opieka.

haemophilus 2011-01-09, 12:22

Witam
Chcialem sie tylko podzielic swoim doswiadczeniem. W wieku 17 lat mialem zapalanie wirusowe mozgu i bylo juz bardzo zle. Udalo sie dzieki pewnie znakomitej opiece lekarzy mnie z tego stanu wyprowadzic bez wiekszego zadnego szwanku. Dzisiaj mam lat 30 i startuje w triatlonach. Jedyne trwale uszkodzenie to bardzo duza potliwosc, ktora przed choroba nie wystepowala. 3mam mocno kciuki za wszystkie trudne przypadki
Pozdrawiam

Tomek 2012-02-24, 20:57

Witam
W kwietniu 2011r przeszedłem wirusowe zapalenie mózgu, przeszło 3 tygodnie byłem nieprzytomny nie pamiętam wcale tego okresu ale jak widać jakoś mi się udało. Powoli dochodzę do siebie choć czasami naprawdę nie jest to takie proste gdyż mam często bardzo silne bóle głowy które stają się czasami nie do zniesienia nawet mały ruch powieką czy choćby ręką staje się ogromnym wyczynem. Pozostaje w dalszym ciągu pod stałą opieką lekarzy specialistów którzy starają się mi pomóc i za to im dziękuję. Ale najważniejsze jest to że rodzina i znajomi i ja sam wierzę w to że nadejdzie taki dzień że będzie jeszcze lepiej.

Paweł 2012-07-24, 23:09